Jaunumi novadā

Valsts SIA “Autotransporta direkcija” informē par izstrādāto centralizēto risinājumu, lai nodrošinātu operatīvu pasažieru informēšanu par gaidāmajām izmaiņām reisu izpildē gadījumos, kad pārvadātājiem plānots neizpildīt/atcelt reisus. Pasažieris, apmeklējot direkcijas mājaslapu www.atd.lv, sadaļā “Atceltie reisi” tiešsaistē var iepazīties ar plānotajām izmaiņām – attiecīgās dienas un nākamās dienas reisiem, kas netiks izpildīti.

Tā kā pašvaldība bija saņēmusi iedzīvotāju sūdzības par pārvadājumu reisu izpildes kvalitāti, pašvaldība vērsās pie “Latvijas Sabiedriskais autobuss” un Valsts SIA “Autotransporta direkcija”, lūdzot novērst reisu kavēšanos un neizpildi, kā arī uzlabot iedzīvotāju informēšanas savlaicīgumu un kvalitāti.

Direkcija ir izvērtējusi Ādažu puses reisu izpildi un informē, ka rīta reisos no Ādažiem uz Rīgu lielākie kavējumi rodas lielā pasažieru skaita dēļ pieturās “Kadaga”, “Krastupes iela”, arī “Ādažu centrs”,  kā dēļ tiek veltīts ilgs laiks biļešu tirdzniecībai. Lai rīta reisi pienāktu pieturās noteiktajā laikā,  direkcija reisos, kur tikusi konstatēta regulāra kavēšanās, veiks grozījumus, reisus  Ādažos uzsākot ātrāk, nemainot pienākšanas laiku Rīgas pieturās. Savukārt, lai risinātu reisa plkst.18.56 no Krastupes ielas uz Rīgu regulāru kavēšanu laikapstākļu dēļ, papildus jau decembrī veiktajām izmaiņām direkcija veiks grozījumus reisam plkst.17.15 no Rīgas (Spīķeri), palielinot braukšanas laiku Rīgā un  pienākot galapunktā pieturā “Garkalne” plkst.18.55 (iepriekš plkst.18.40), līdz ar to reiss uz Rīgu no pieturas “Garkalne” tiks uzsākts vēlāk – plkst.18.55  (pieturā “Krastupes iela” plkst.19.06). Plānots, ka šie grozījumi stāsies spēkā  2023. gada 16. janvārī.