Jaunumi novadā
Estētiskās vingrošanas sacensībās “Ādažu sniegpārsliņas” novada komandām divas uzvaras un viena 2.vieta

Ādažu sākumskolā Adventes noskaņās decembrī tika aizvadītas estētiskās vingrošanas sacensības “Ādažu sniegpārsliņas 2022”, kurās piedalījās deviņas komandas U-8, U-12 un U-16 kategorijās. Sacensības atklāja Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone, novēlot dalībniecēm sportisku veiksmi un spēju parādīt labākus rezultātus sacensībās. Savas runas noslēgumā pašvaldības domes priekšsēdētāja novēlēja sacensību dalībniecēm, tiesnešiem un skatītājiem gaišu Ziemassvētku gaidīšanas laiku, kā arī ticību saviem spēkiem. Sacensības noritēja pie pilnām skatītāju tribīnēm, kuri emocionāli atbalstīja dalībnieces. Ar labiem rezultātiem startēja arī biedrības “Grand Jete” komandas “Baltā roze” un “Ādažu ūdensroze”.

Estētiskā vingrošana ir fiziskā aktivitāte, kurā tiek apvienoti elementi no dažādām mākslas formām – dejas, mūzikas, teātra un citām. Sacensības “Ādažu sniegpārsliņas 2022” tika organizētas, lai komandas spētu parādīt dažādas estētiskās vingrošanas prasmes un izpildījumus, kur dalībnieces tika vērtētas pēc tādiem kritērijiem, kā precizitāte, izpildījums, radošums.

Sacensību “Ādažu sniegpārsliņas 2022” dalībnieces pārsteidza skatītājus ar krāšņiem tērpiem un rekvizītiem, palielinot izpildījuma vērtību un radot aizraujošu skatu. Sacensību vērtēšanas komisijā darbojas pieredzējuši treneri, sacensību galvenās treneres Gaļinas Poļakovas un viņas vietnieces Alīnas Prihodjko priekšgalā, kuri stingri vērtēja komandu vingrojumus.

Sacensību dalībnieces parādīja savas prasmes un radošumu, apvienot fizisko aktivitāti ar mākslas izpildījumu un radot neaizmirstamu iespaidu skatītājiem, tiesnešiem un sev pašām. Viņu centieni un prasmes tika attiecīgi novērtēti:

U-8 kategorijā grupu vingrojumos bez priekšmeta 1. vietu dabūja komanda “Taurenīši” (BJC Laimīte) , 2. vietu – komanda “Dzintariņi” (SK Ziemeļblāzma);
U-12 kategorijā grupu vingrojumos bez priekšmeta 1. vietu dabūja komanda “Rigonda” (BJC Laimīte), 2. vietu – komanda “Baltā roze” (Grand Jete) un “Princeses” (SK Ziemeļblāzma) un 3. vietu komanda “Pulss” (Praktiskās estētikas skola);
U-16 kategorijā grupu vingrojumos bez priekšmeta 1. vietu dabūja komanda “Orhideja” (BJC Laimīte), 2. vietu – komanda “Edorija” (SK Ziemeļblāzma);
U-8 kategorijā grupu vingrojumos ar priekšmetu 1. vietu dabūja komanda “Taurenīši” (BJC Laimīte) , 2. vietu – komanda “Dzintariņi” (SK Ziemeļblāzma);
U-12 kategorijā grupu vingrojumos ar priekšmetu 1. vietu dabūja komanda “Baltā roze” (Grand Jete), 2. vietu – komanda “Rigonda” (BJC Laimīte) un 3. vietu komanda “Princeses” (SK Ziemeļblāzma);
U-16 kategorijā grupu vingrojumos ar priekšmetu 1. vietu dabūja komanda “Ādažu ūdensroze” (Grand Jete), 2. vietu – komanda “Orhideja” (BJC Laimīte) un 3. vietu komanda “Edorija” (SK Ziemeļblāzma).

Sacensības “Ādažu sniegpārsliņas 2022” organizēja biedrība “Grand Jete” sacensību direktores Karinas Šuškevičas vadībā, kuri sirsnīgi pateicas sacensību ģenerālsponsoram SIA “Felici” (funkcionāli musli Graci, putras un ātrās maltītes) par dalībniecēm sarūpētajām garšīgām un veselību stiprinošajām dāvanām, kā arī sponsoram – biedrībai “Ādažu uzņēmēji”, kas piepildīja dāvanas ar konfektēm un šokolādes medaļām, Ādažu novada pašvaldībai, kā arī visiem, kuri pielika savu roku sacensību organizēšanai.

Sacensību “Ādažu sniegpārsliņas 2022” gaitā var ielūkoties, apskatot fotogrāfa Edmunda Kalniņa veidotās bildes.

Biedrība “Grand Jete”