Jaunumi novadā

Aicinām iedzīvotājus līdz 12. decembrim paust viedokli par publicēto saistošo noteikumu projektu “Grozījumi Ādažu novada pašvaldības 2021. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 24/2021 “ Par pašvaldības pabalstiem iedzīvotājiem bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas”.

Saistošie noteikumi nosaka pašvaldības pabalstu piešķiršanas kārtību, kā arī definē pabalstu apmēru un veidus, kuru piešķiršanai netiek izvērtēts pabalsta saņēmēja materiālais stāvoklis.

Noteikumu grozījumi paredz, ka senioru sveikšanai apaļās jubilejās iedzīvotājam no 70 gadu vecuma un turpmāk ik pēc pieciem gadiem jubilejā tiks izmaksāts naudas pabalsts 20 eiro apmērā līdzšinējā kliņģera vietā.

Tāpat kā līdz šim,  ģimenei, kurā bērns slimo ar celiakiju, reizi gadā pienāksies pabalsts 50 eiro apmērā. Ģimenei ar bērnu, kuram noteikta invaliditāte, paredzēts pabalsts nometnei 200 eiro apmērā. Arī turpmāk ik gadu paredzēts Ziemassvētku dāvana pārtikas pakas veidā, ko saņems novada iedzīvotāji ar 1.grupas invaliditāti, personas bez apgādniekiem ar 2.grupas invaliditāti un vientuļi pensionāri, ģimenes, kuras audzina bērnus ar invaliditāti vai aizbildnībā/audžuģimenē esošus bērnus, trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes ar bērniem un sociālā riska ģimenes ar bērniem. Tāpat ģimenes, kurās aug bērns ar invaliditāti, audžuģimenes, trūcīgas, maznodrošinātas un sociālā riska ģimenes Ziemassvētkos saņems saldumu paciņu.

Personām ar invaliditāti pienākas 50 eiro pabalsts transporta pakalpojumu izmantošanai, ja ir saņemta Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izziņa, pabalsts transporta pakalpojumu izmantošanai mazkustīgām personām pēc rēķina saņemšanas tiek piešķirts 150 eiro apmērā, ja tāda pakalpojuma nepieciešamību norādījis ārsts savā atzinumā.

Ar publicētajiem noteikumu projektiem aicinām iepazīties sadaļā "Tiesību aktu projekti". Ieteikumus par noteikumu projektu lūdzam iesūtīt līdz 12. decembrim e-pastā dome@adazi.lv .

Aktuālie saistošie noteikumi atrodami sadaļā Pašvaldība/Saistošie noteikumi, kā arī portālā likumi.lv.