Jaunumi novadā

Ādažu novada dome radīja iespēju izveidot 5 pirmsskolas grupas Ādažu vidusskolas ēkas C korpusā, veicot telpu pārbūvi atbilstoši  Ministru kabineta17.09.2013. noteikumiem Nr.890 “Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu”. Ādažu vidusskolas 2020.gada budžetā iekļautie finanšu līdzekļi EUR 200’800 apmērā tika novirzīti remontdarbu veikšanai (ventilācija, ugunsdrošība, elektroinstalācijas, garderobes, kabineti un ēdnīcas telpa) un mēbeļu iegādei.

Pašvaldībā uzturētās bērnu rindas elektroniskās reģistrācijas sistēmā tika izveidoti 2016. un 2017. gadā dzimušo bērnu saraksti, kuriem mācību uzsākšanas gads bija norādīts no 2017./2018.m.g. līdz 2020./2021.m.g.

Ņemot vērā, ka daudzas ģimenes izmanto privāto bērnudārzu pakalpojumu un līgumu saistību izbeigšanai nepieciešami vairāki mēneši, Ādažu vidusskola nosūtīja vecākiem informatīvu vēstuli, lai noskaidrotu viņu piekrišanu bērnam šī gada pavasarī apmeklēt pirmsskolas grupas Ādažu vidusskolā. No atbildēm secināts, ka 2016. un 2017. gadā dzimušie bērni faktiski veidos vien 2 grupas, tāpēc dome precizēja grupu komplektēšanas kārtību – 40 vietas (2 grupas) 2016.gadā dzimušiem bērniem, 40 vietas (2 grupas) 2017.gadā dzimušiem bērniem un 20 vietas (1 grupa) bērniem, kuri dzimuši no 2018.gada 1.janvāra līdz 31.martam. Gadījumā, ja tiks pieteikts mazāks bērnu skaits, vidusskola informēs par iespēju jau šogad saņemt pakalpojumu tos rindā esošo 2016. un 2017.gadā dzimušo bērnu vecākus, kuri pakalpojuma saņemšanas gadu norādīja 2021./2022.mācību gadu.

Pašlaik plānots, ka 1.aprīlī vidusskolā sāks darboties pirmsskolas 3 grupas – viena 2016.gadā dzimušiem bērniem, viena –  2017.gadā dzimušiem bērniem un viena – 2018.gadā dzimušiem bērniem. Vairāki 2018.gadā dzimušo bērnu vecāki, ierosināja domei uzņemt iestādē arī bērnus, kuri dzimuši 2018.gadā aprīlī un maijā. Ierosinājumu dome izskatīs 23.februārī, un pozitīva lēmuma gadījumā vidusskola par to paziņos vecākiem individuāli.

Šobrīd ir veikti visi sagatavošanas darbi rindu moduļa funkcionalitātes papildināšanai (tas tiks papildināts ar jaunu iestādi (vidusskolu), tiks paplašināta uzņemamo bērnu vecuma gradācija un tiks iekļauta jauna pirmsskolas izglītība mācību programma). Tiklīdz rindu modulis tiks uzlabots, lietotājiem tiks izsūtīta informācija par bērnu uzaicināšana uz ĀVS pirmsskolas grupām.

Ināra Briede

Izglītības darba un jaunatnes lietu speciāliste