Jaunumi novadā

Līdz šā gada 5.aprīlim portālā www.epakalpojumi.lv  iespējams aktualizēt informāciju par bērnam izvēlēto pašvaldības bērnudārzu un mācību uzsākšanas gadu, kā arī pārliecināties par savas kontaktinformācijas pareizību!

Saskaņā ar domes

[1] 27.punktu, bērnu uzņemšana iestādēs no kārtējā gada 1.septembra notiek šādā kārtībā:

• iestādes vadītājs līdz 5.aprīlim iesniedz komisijai informāciju par brīvo vietu skaitu bērnu vecuma grupās uz kārtējā gada 1.septembri;
  • komisija līdz 10.aprīlim pieņem lēmumu par attiecīgā vecuma grupās uzņemamo bērnu skaitu un dzimšanas datumiem;
  • iestādes vadītājs līdz 15.aprīlim izveido uzņemamo bērnu sarakstu (turpmāk – saraksts) atbilstoši komisijas lēmumam un datubāzes datiem, un iesniedz to komisijai, norādot bērna vārdu, uzvārdu un dzimšanas datumu;
  • komisija līdz 20.aprīlim pārbauda saraksta atbilstību komisijas lēmumam un atļauj iestādes vadītājam līdz 25.aprīlim nosūtīt datubāzē elektronisko pasta sūtījumu uz pieteikumā norādīto elektroniskā pasta adresi sarakstā iekļauto bērnu vecākiem vai bērnu likumiskajiem pārstāvjiem, kas nav bērna vecāki, aicinot piekrist bērna uzņemšanai iestādē no 1.septembra un iesniegt šajos noteikumos noteiktos dokumentus.

Vēršam uzmanību, ka komisija var pieņemt lēmumu par vietas piešķiršanu citā iestādē, nevis  izvēlētajā iestādē. Ja vieta bērnam tiek piedāvāta citā iestādē, atteikšanās gadījumā no piedāvājuma (bērnu vecāki atbildi sniedz bērnudārza vadītājam un uzaicinājumu portālā neanulē), pieteikums uz izvēlēto iestādi netiek anulēts.

Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka  bērnu uzņemšanas procesu palēnina tas, ka datubāzē ir daudzi bērni, kuriem vieta pašvaldības bērnudārzā  nav nepieciešama, jo ģimene ir izlēmusi par labu privātam bērnudārzam – bērns tajā jūtas droši, viņam ir draugi un arī vecākus saņemtais pakalpojums apmierina. Visbiežāk (vidēji 45% – 50% gadījumos) tieši 5 un 6 gadu vecumu sasniegušo bērnu vecāki, saņemot uzaicinājumu uz pašvaldības bērnudārzu, no vietas atsakās, jo ģimene ir pieņēmusi lēmumu, ka līdz skolas gaitu uzsākšanai bērns turpinās apmeklēt privāto bērnudārzu.

Lūdzam bērnu vecākus atbildīgi izvērtēt nepieciešamību atstāt pieteikumu rindā, ja ģimenē ir pieņemts lēmums bērnam turpināt apmeklēt privāto bērnudārzu. Ja vieta pašvaldības bērnudārzā nav nepieciešama, lūdzam bērnu vecākiem pieteikumu datubāzē anulēt.

Taču, ja bērna vecāks informāciju  datubāzē par nepieciešamību bērnam būt rindā uz pašvaldības bērnudārzu neanulē vai nekoriģē, ņemot vērā, ka 5 un 6 gadīgie bērni ir obligātās izglītības vecumā, rindā esošo bērnu vecāki uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi saņems uzaicinājumu uz iestādi. Bērna vecākam ir tiesības 10 dienu laikā no uzaicinājuma nosūtīšanas dienas pieņemt lēmumu (piekrišanu vai atteikumu). Atteikuma gadījumā pieteikums datubāzē tiek anulēts, bet pašvaldība turpinās līdzfinansējumu maksāt tikai tiem bērniem, kuriem tas tika piešķirts ar lēmumu.

Tāpēc, cienījamie bērnu vecāki,  ir ļoti svarīgi, lai līdz šā gada 5.aprīlim ar Jūsu palīdzību rinda tiktu aktualizēta un tajā atrastos tikai tie bērni, kuri 2021./2022.mācību gadā patiešām izmantos pašvaldības bērnudārzu  pakalpojumu, jo atbilstoši normatīvo aktu prasībām uz pašvaldības bērnudārzu vispirms tiek aicināti visi rindā esošie 5 un 6 gadīgie bērni.

Ņemot vērā, ka daudziem vecākiem un arī privātajiem bērnudārziem ir ļoti svarīgi iespējami ātrāk tikt skaidrībā – būs vieta vai nebūs, varēsim uzņemt nākamo rindā gaidītāju vai nevarēsim – aicinām bērnu vecākus būt sociāli atbildīgiem un aktualizēt informāciju datubāzē atbilstoši reālajai nepieciešamībai attiecībā uz vēlamo mācību uzsākšanas gadu, vēlamo pašvaldības bērnudārzu, vai anulējot  pieteikumu, ja vieta pašvaldības bērnudārzā nav aktuāla!

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar Izglītības darba un jaunatnes lietu speciālisti Ināru Briedi, tel.: +371 67895700.