Jaunumi pašvaldībā

2. novembrī plkst. 8:30  Carnikavā, Stacijas ielā 5, notiks Ādažu novada pašvaldības ārkārtas sēde.

Domes sēdes darba kārtība un lēmumprojekti:

1. Par Carnikavas pirmsskolas izglītības iestādes "Riekstiņš" vadītāja iecelšanu amatā (ziņo Laila Raiskuma)

Steidzamības pamatojums: Pamatojoties uz Ādažu novada pašvaldības šā gada 28. septembra nolikumu Nr. 23 ”Atklāta konkursa nolikums pašvaldības izglītības iestādes “Carnikavas pirmsskolas izglītības iestādes “Riekstiņš”” vadītāja amata pretendentu atlasei” un pašvaldības domes šā gada 28. septembra lēmumu Nr. 348 “Par komisijas izveidi atklātam konkursam uz pašvaldības izglītības iestādes uz Carnikavas pirmsskolas izglītības iestādes “Riekstiņš” vadītāja amatu”” izveidotā komisija veica Carnikavas pirmsskolas izglītības iestādes “Riekstiņš” vadītāja amata pretendentu izvērtēšanu. Ir nepieciešams pieņemt domes lēmumu, lai nodrošinātu iestādes darba nepārtrauktību un izpildītu iepriekš minētajos normatīvajos aktos noteikto.

Sekas, kas iestāsies, ja jautājums netiks risināts steidzami: Netiks nodrošināta iestādes darba nepārtrauktība, jo esošais iestādes vadītāja amata pienākumu izpildītājs ir iecelts uz noteiktu laiku no 2023. gada 26. jūnija līdz jauna izglītības iestādes vadītāja apstiprināšanai atbilstoši pašvaldības domes šā gada 21. jūnija lēmumam Nr. 210 “Par Carnikavas PII “Riekstiņš” vadītāja amata izpildi”.

1. Par balvu fondu iedzīvotāju iniciatīvu atbalsta konkursam “Sabiedrība ar dvēseli” (ziņo Inga Pērkone)

Steidzamības pamatojums: Konkursa “Sabiedrība ar dvēseli” vērtēšanas komisija šā gada 27. oktobra sēdē izvērtēja visus 24 īstenotos projektus un izvēlējās pašus labākos katrā kategorijā. Konkursa nolikums nosaka, ka pašiem labākajiem projektiem katrā no trīs kategorijām tiek piešķirtas dāvanu kartes 50 euro apmērā (kopā 150 euro). Tā kā teritorijas labiekārtošanas kategorijā tika īstenoti 16 projekti un daudzi no tiem bija patiešām ievērības cienīgi, vērtēšanas komisija šajā kategorijā nolēma piešķirt divas pirmās vietas un vienu otro vietu. Tika nolemts arī palielināt dāvanu karšu vērtību (1.vietām – 140 euro, 2. vietai – 100 euro). Kā rezultātā visu piecu projektu apbalvošanai būtu nepieciešami papildu 510 euro. Konkursa nolikums nosaka, ka vērtēšanas komisija pašvaldības domei var rosināt palielināt balvu fondu, ja konkursa ietvaros radies finanšu ietaupījums. 2023. gada budžetā konkursam bija paredzēti 41629,39 euro, projekti īstenoti par 40069,70 euro, kā rezultātā ir radies ietaupījums 1559,69 euro apmērā. Ņemot vērā iepriekš minēto, ir nepieciešams palielināt balvu fondu, lai visiem labākajiem projektiem varētu pasniegt dāvanu kartes un pateikties par ieguldīto darbu svētku sarīkojumā, pieņemot domes lēmumu.

Sekas, kas iestāsies, ja jautājums netiks risināts steidzami: Ja domes lēmums netiks pieņemts, labākie projekti nesaņems dāvanu kartes svētku sarīkojumā (tiks pasniegtas tikai pateicības) un pašvaldībai būs jāorganizē vēl viens pasākums, lai svinīgi pasniegtu dāvanu kartes, kas nav ekonomiski.

1. Par projekta “Ādažu novada Mākslu skolas Carnikavas mācību punkta publiskās ārtelpas labiekārtošana, palielinot ārtelpas pievilcību” pieteikumu (ziņo Annija Dukāte)

Steidzamības pamatojums: Šā gada 22. oktobrī ir uzsākta biedrības “Jūras Zeme” izsludinātā atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšana. Projektu iesniegšanas termiņš ir līdz šā gada 22. novembrim, projektu iesniegumi jāiesniedz Lauku atbalsta dienesta Elektroniskās pieteikšanās sistēmā. Pašvaldības domes kārtējā sēde notiks šā gada 23. novembri. Lai iesniegtu projektu pieteikumu līdz norādītajam termiņam, ir jāpieņem šajā ārkārtas sēdē domes lēmums.

Sekas, kas iestāsies, ja jautājums netiks risināts steidzami: Nebūs iespējams iesniegt projekta pieteikumu līdz šā gada 22. novembrim.

1. Par deputāta pilnvaru atjaunošanu (ziņo Karīna Miķelsone (LRA))

Steidzamības pamatojums: Šā gada 31. oktobrī pašvaldības domes priekšsēdētāja K. Miķelsone saņēma deputātes K. Lakševicas iesniegumu par deputāta pilnvaru atjaunošanu. Saskaņā ar Pašvaldības domes deputāta statusa likuma 3.1 pantu, saņēmis iesniegumu par domes deputāta pilnvaru atjaunošanu, domes priekšsēdētājs nekavējoties par to paziņo attiecīgās pašvaldības vēlēšanu komisijai un sniedz par to informāciju nākamajā domes sēdē.

Sekas, kas iestāsies, ja jautājums netiks risināts steidzami: Netiks izpildīta Pašvaldības domes deputāta statusa likuma 3.1 pantā noteiktā prasība.

SLĒGTĀ DAĻA

1. Par Ādažu novada pašvaldības apbalvojumu piešķiršanu (ziņo Laila Raiskuma)

Steidzamības pamatojums: Šā gada 17. novembrī Ādažu novada Kultūras centrā ir paredzēts Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīts svētku sarīkojums (turpmāk – svētku sarīkojums), kurā tiks pasniegti pašvaldības apbalvojumi novada iedzīvotājiem par nozīmīgu ieguldījumu novada attīstībā, vairojot iedzīvotāju pašapziņu un veidojot pozitīvu novada tēlu. Lai laicīgi paziņotu apbalvojamajiem kandidātiem par viņiem piešķirto apbalvojumu un uzaicinātu uz svētku sarīkojumu, nepieciešams pieņemt domes lēmumu.

Sekas, kas iestāsies, ja jautājums netiks risināts steidzami: Netiks laicīgi paziņots apbalvojamajiem kandidātiem par viņiem piešķirto apbalvojumu un uzaicināšanu uz svētku sarīkojumu.

Savukārt plkst. 9:00 notiks Finanšu komitejas sēde. Ar sēdes darba kārtību var iepazīties šeit:

Finanšu komitejas sēdes darba kārtība 02.11.2023.