Veselības veicināšanas aktivitātes

2023.gada otrajā pusgadā projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Ādažu novada pašvaldības Ādažu pagastā” Nr.9.2.4.2/16/I/001 ietvaros Ādažu vidusskolā īstenotas 15 vielu un procesu atkarību profilakses nodarbības, 7 garīgās veselības nodarbības, 15 seksuālās un reproduktīvās veselības nodarbības, , kuras vadīja pieredzējušie “Papardes zieds” speciālisti un 6 uztura nodarbības uztura speciālista vadībā. Dienas aprūpes un rehabilitācijas centrā “Ūdensroze” tika īstenotas 4 atbalsta grupu nodarbības jauniešiem ar atkarību veidošanās risku, kuras vadīja psihologs Edgars Caics. Augustā notika 35 fizisko aktivitāti veicinošas nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem Ādažu pirmsskolas izglītības iestādē “Strautiņš”, kuras vadīja sporta speciāliste Līga Pastore-Kviese. Septembrī notika Eiropas mobilitātes dienai veltīts tematisks pasākums veselīga dzīvesveida veicināšani pirmsskolas vecuma bērniem un viņu ģimenes locekļiem. Novembrī Ādažu bibliotēkā tika īstenots tematisks pasākums “Veselīgs uzturs un Tavs holesterīns”, kuru vadīja “Meijas un Havensones dietoloģija” uztura speciāliste Olga Aizbalte. Savukārt tiešsaistē, Zoom platformā oktobrī tika īstenots pasākums “Atkarības dažādās sejas- pasākums pieaugušajiem, tostarp vecākiem, par atkarību izraisošo vielu un procesu mazināšanu”, ko vadīja SIA “Veselības centrs Vivendi” psiholoģe Daiga Zadināne un novembrī tika īstenots pasākums “Bezmaksas lekcija vecākiem par bērnu izglītošanu par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem”, ko vadīja Iveta Ķelle no biedrības “Papardes zieds”.

Kopumā 2023.gadā īstenoti 173 pasākumi:

• 83 nodarbības par garīgās veselības, veselīga uztura, atkarību profilakses, seksuālās un reproduktīvās veselības veicināšanas tēmām Ādažu vidusskolā;
  • 60 vingrošanas nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem;
  • 8 atbalsta grupu nodarbības vecākiem, kuri audzina pusaudžus;
  • 8 atbalsta grupu nodarbības jauniešiem ar atkarību veidošanās risku;
  • 5 nodarbības grūtniecēm fiziskās veselības veicināšanai;
  • 1 tematisks pasākums veltīts Eiropas mobilitātes dienai;
  • 2 tematiski pasākumi veselīga uztura lietošanas veicināšanai;
  • 2 tematiski pasākumi garīgās veselības veicināšanai;
  • 1 tematisks pasākums atkarību izraisošo vielu un procesu mazināšanai;
  • 1 tematisks pasākums par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem;
  • 2 fizisko aktivitāti veicinošas nometnes bērniem.

2023.gada otrajā pusgadā projekta Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ādažu novada pašvaldības Carnikavas pagastāNr.9.2.4.2/16/I/046 ietvaros no notikušas 20 āra vingrošanas nodarbības Carnikavā un Kalngalē sertificētas treneres Ievas Bērziņas vadībā, savukārt no 1.jūlija notikušas 42 nūjošanas nodarbības Carnikavā pieaugušajiem un bērniem sertificētas nūjošanas treneres Inetas Mežules vadībā. Carnikavas pamatskolā īstenotas 3 vielu un procesu atkarību profilakses nodarbības, 6 garīgās veselības nodarbības, 4 seksuālās un reproduktīvās veselības nodarbības, , kuras vadīja pieredzējušie “Papardes zieds” speciālisti un 6 uztura nodarbības uztura speciālista vadībā. Augustā un septembrī notika 36 fizisko aktivitāti veicinošas nodarbības Carnikavas pirmsskolas iestādē “Riekstiņš” un 25 fizisko aktivitāti veicinošas nodarbības Siguļu pirmsskolas iestādē “Piejūra”, kuras vadīja sporta speciāliste Līga Pastore-Kviese.

Kopumā 2023.gadā īstenoti 209 pasākumi:

• 42 nodarbības par garīgās veselības, veselīga uztura, atkarību profilakses, seksuālās un reproduktīvās veselības veicināšanas tēmām Carnikavas pamatskolā;
  • 65 nūjošanas nodarbības pieaugušajiem un bērniem;
  • 40 āra vingrošanas nodarbības pieaugušajiem;
  • 61 vingrošanas nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem;
  • 1 fizisko aktivitāti veicinošas nometnes bērniem.
logo_ansamblis