Jaunumi sportā
Artis Pūcītis finišā. Foto no personiskā arhīva

Ādažnieks Artis Pūcītis februārī piedalījās Spānijā kalnu skriešanas sacensībās "CXM Sierra Blanca - Marbella 2025", kas šogad norisinājās desmito reizi. Uz starta izgāja ap tūkstoš dalībniekiem no daudzām pasaules valstīm trijās distancēs. Artis izvēlējās 32km distanci un savā vecuma grupā iekļuva labāko trijniekā.

12 km distanci veica arī dēls Valters, tiekot pie piektās vietas starp junioriem. Artim šīs sacensības bija tikai kā viens no sagatavošanās posmiem, jo ādažniekam šis gads  būs īpašs un lielu izaicinājumu piepildīts -  šogad ir izcīnīta iespēja startēt augusta beigās notiekošajā lielākajā taku skriešanas pasākumā pasaulē "Ultra-Trail du Mont-Blanc" ultramaratonā 176 km distancē ar 10 tūkstošiem augstummetriem, distancē apkārt visam  Monblāna kalnu masīvam.

Francijas kūrortā Šamonī ik gadu norisinās prestižais "Ultra-Trail du Mont-Blanc" ultramaratons, ko neoficiāli var uzskatīt par ultramaratonistu un taku skrējēju olimpiskajām spēlēm. Kopumā tiek piedāvātas četras pamatdistandes no 54 km līdz 176 km, arī skrējiens bērniem un jauniešiem.

"Ultra-Trail du Mont-Blanc"  ultramaratonā 2019. gadā  Artis veica  54 km, 2021.gadā 100km, 2022.gadā 145km. Mainoties kvalifikācijas noteikumiem, palika arvien grūtāk iekļūt dalībnieku sarakstā, lai tur nokļūtu, bija jābrauc piedalīties sacensībās Itālijā,  "World Series" posmos Spānijā, sevi pierādot un nopelnot iespēju piedalīties loterijā, lai iegūtu iespēju dalībai.

'Ir jāiegulda liels darbs, lai sagatavotu sevi gan fiziski, gan garīgi un mentāli šādam pārbaudījumam. Paldies manam konsultantam Jānim Kūmam, kurš mērķtiecīgi un neatlaidīgi palīdz man sagatavoties, arī daloties ar savu pieredzi un ieteikumiem," saka Artis. 

Katram dalībniekam ir iespējams izmantot savu atbalsta komandu, kas noteiktās, atļautajās vietās  var palīdzēt un būt klāt sportistam. Arti vienmēr atbalsta viņa ģimene: sieva Inga un dēli Valters un Kristians gan uzmundrinot, gan palīdzot ar tehniskām un organizatoriskām lietām pieturas punktos.

Šādas sacensības ir  liels pārbaudījums  gan fiziski, gan mentāli. Ultramarotonā, kaut arī tiek daudz laika veltīts treniņiem, plānošanai, nekad nevar zināt, kā viss izvērtīsies trasē sacensību dienā, jo var notikt jebkas, kas var izjaukt jebkuru plānu. Veselība, pašsajūta, laikapstākļi - daudzas lietas var ietekmēt startu.

Kā gatavoties šādām lielo kalnu skrējieniem, kur viens kāpums pret kalnu ir vairāk nekā 10 km un jāuzkāpj līdz 2600 m augstumam, kam seko 15 km noskrējiens uz leju, un tā visu 176 km garumā? Skrējienam, kur pretī stājas stāvas nogāzes un šauras, klinšainas takas, trošu tilti pāri ūdenskritumiem, milzīgi akmens krāvumi un visa Alpu skaistā un mežonīga daba. Kā atzīst Pūcītis, to iespējams var tepat Latvijā, gatavojoties Ādažu un Siguldas apkārtnē. Nepieciešama liela apņemšanās, skaidrs mērķis un, protams, ģimenes atbalsts.