Jaunumi sportā
karlis baltacis

Sestdien, 16. aprīlī, tika aizvadīts Ādažu novada MTB velomaratons, kurā pie panākumiem tika arī mūsu novadnieki. Kopumā sacensībās piedalījās 164 dalībnieki.

Garākajā jeb sporta distancē (40km) uzvaru izcīnīja carnikavietis Kārlis Baltacis (attēlā), kurš distancē pavadīja stundu, 26 minūtes un 32.2 sekundes, apsteidzot tuvāko konkurentu par nepilnām divām minūtēm. Astoto vietu šajā distancē ieņēma Jānis Cīmurs.

Tautas distancē (28km) MT35 vecuma grupā 12.vietu ieņēma vēl viens Carnikavas pagasta pārstāvis, sporta ārsts Jānis Kaupe.

Jauniešu distancē (8km) MJ16 vecuma grupā pirmās divas vietas ieņēma Kristaps Leibuks un Rauls Ukins no Carnikavas, savukārt ceturto vietu ieņēma, Dāvis Aizpurietis, bet MH14 grupā pie panākuma tika Ivo Valdmanis.  Otro vietu FJ14 vecuma grupā izcīnīja Megija Gubāte. FJ12 grupā viņas māsa Danija Gubāte bija sestā.

“Ādaži Velo” pārstāvji bija sacensību galvenie organizatori, tāpēc paši trasē nedevās, rūpējoties par organizatoriskajiem jautājumiem.

Detalizēti sacensību rezultāti pieejami ŠEIT.

Dienu vēlāk Tukuma novada Smārdes pagasta Milzkalnē notika Vivus.lv MTB čempionāta 1.posms, kurā arī tika pārstāvēts mūsu novads. Kristaps Leibuks sestdien izcīnītajam panākumam Ādažos pievienoja arī uzvaru Milzkalnē, kur pusmaratona distancē bija pārliecinoši ātrākais starp jauniešiem. Šajā pašā grupā astoto vietu izcīnīja carnikavietis Dāvis Aizpurietis, bet U-23 vecuma grupā 50 kilometros Matīss Reinšmits bija sestais.

Maratona jeb 50 kilometru distancē ceturto vietu savā vecuma grupā (sievietes 35) izcīnīja “Ādaži Velo” pārstāve Karīna Krūmiņliepa,  sestā bija Zanda Rutkovska, bet Renāte Rodionova ieņēma septīto vietu 1988. – 2003.gadā dzimušo sieviešu konkurencē. “Vīrieši 45” grupā 13.vietā ierindojās Sergejs Rodionovs, bet “Vīri 40” grupā 15. vieta Kasparam Krievam, 17. – Arvim Enģelim.