Cilvēki strādā

Projekti teritorijas labiekārtošanai:

Nereģistrēta iedzīvotāju grupa (NIG) “Pasaku valstība rullē” projekts “Radošas, izklaidējošas un izglītojošas aktivitāšu sienas bērniem”.

PII “Pasaku valstība” bērnu āra rotaļu laukumi tika papildināti ar aktivitāšu sienām, kas ir izklaidējošas, radošumu rosinošas un arī izglītojošas. Katrai bērnudārza filiālei tika izgatavotas 8 aktivitāšu sienas (kopā 16) – muzikālā siena, skaitīkļu siena, trubu trasītes siena, lego siena, koka dēlīšu trasītes siena, zobra­tu, rotējošo apļu un spoguļu siena u.c.

NIG “Viss bēr­niem” projekts “Ātrāk, tālāk, jautrāk”.

Kadagas pirms­skolas izglītības iestādē tika piln­veidota apkārtē­jā vide. Projekta rezultātā tapa lielformāta gleznojumi uz bruģa, veikta betona aizsargsienu apgleznošana, uzstādītas līdzsvara puslodes, 7.grupas laukumā ierīkots aktivitāšu kalniņš. Ierīkotā vide caur spēlēm ļaus apgūt burtus, ciparus, krāsas, attīstīt orientēšanās spējas, līdzsvaru, veicinās bērnu kustības.

NIG “Alderu ielas nama atjaunotāji (2022)” projekts “Mūsu simtgadīgā (1904)”.

Baltezera ciemā, Alderu ielas 27 vēsturiskās ēkas pagalmā tika veikta apkārtējās teritorijas labiekārtošana – starp Alderu ielu un mājas fasādi atjaunots esošais žogs (33 m garumā), sakārtota un apzaļumota teritorija (uzlabojot zemi stādījumiem un zālie­nam, kā arī iestādot rododendrus un ceriņus).

NIG “Piemājas infrastruktūras attīstītāji” projekts “Piebrau­camā ceļa labiekārtošana”.

Ādažu novada Garkalnes lauku teritorijā no V50 ceļa 6 kilometra līdz Ādažu no­vada Garkalnes “Birztalām” un “Stropiem” tika veikta piebrauca­mā ceļa labiekārtošana – piebraucamais ceļš nošķembots 445m garumā. Uzlabojot iedzīvotāju piebraucamo ceļu, pie mājām ir samazināts gaisa kvalitātes piesārņojums, ko rada zemes ceļa putekļi, atviegloti ceļa uzturēšanas darbi visos gadalaikos, kā arī uzlabota apkārtnes gaisa kva­litāte.

NIG “Mēs, Pētniekiem!” pro­jekts “Dabaszinību centrs – oran­žērija “4 GADALAIKI””.

Lai veicinātu bērnu sociālo lab­sajūtu, PII “Siguļi” teritorija la­biekārtota ar daudzfunkcionālu, vissezonu dabaszinību centru – oranžēriju (21m2 platībā), kurā bērniem kopā ar saviem skolo­tājiem būs iespēja visos četros gadalaikos āra vidē: sadarboties, diskutēt, eksperimentēt, audzēt, pētīt, zīmēt, skaitīt, rakstīt un inovatīvi apgūt kompetencēs un pētniecībā balstītu pirmsskolas mācību programmas saturu, ro­dot praktisku izpratni par nori­sēm un likumsakarībām dabā. Projekta ietvaros izveidotas arī 6 koka augu kastes – eksperi­mentu galdi.

Biedrības “Nākotnes iela” projekts “Jaunu pilsētvides objektu radīšana Carnikavas ciemā”.

Projekta mērķis bija uzlabot pilsētvidi Carnikavas ciematā, ra­dot 2 jaunus pilsētvides objektus – analogu āra radio-vadības pulksteni un apgleznotus betona ziedu podus, sekmējot jaunu zināšanu un prasmju apgūšanu Carnikavas ciema bērnu un jau­niešu vidū. Kontekstuālā saistībā ar āra pulksteņa uzstādīšanu tiks noorganizēta vieslekcija skolēniem.

NIG “Dabas Draugi” projekts “Āra klases “Mācāmies dabā””.

ES nozīmes biotopā “Mežainas piejūras kāpas” tika izveidotas 2 āra klases kā sa­kārtotas atpūtas vie­tas – Ādažu novada iedzīvotājiem un tās viesiem, bet ar nosa­cījumu: “Ko atnesi, to aiznes!”. Katrā no teritorijām tika izga­tavots un uzstādīts 1 galds un 2 soli. Āra klases “MĀCĀMIES DABĀ” būs iespēja izmantot visos gadalaikos.

Biedrības “Privātā vidusskola ĀBVS” projekts “Dabaszinātņu pagalms”.

ĀBVS teritorijā tika izveidoti āra mācību objekti un iedvesmas avots zinātkāres veicināšanai bērnos un pieaugušajos, tādejādi 11

uzlabojot to saturīga brīvā laika pavadīšanas iespējas un dzīves kvalitāti. Teritorijā izveidots reljefa pakalniņš, uzbērta 36 m3 melnzeme, kā arī uzstādīti 3 objekti – harmonisko svārstu ob­jekts, Leonardo tiltiņš ar Ņūtona svārstiem un Pitagora kvadrā­tu vienādojuma objekts.

NIG “ĀBJSS skolas padome” projekts “Ar velosipēdu uz sporta nodarbībām”.

Lai popularizētu, veicinātu sporta cen­tra un stadiona apmeklētāju, kā arī visu Ādažu novada iedzīvotāju aktīvā­ku pārvietošanos ar velosipēdu ikdienā un uzlabotu dzīves kvalitāti fiziskajā jomā, Ādažu Sporta centra pieguļošajā teritorijā tika izgatavots un uzstādīts velostatīvs. Pie tā vienlaicīgi varēs iz­vietot vismaz 10-14 velosipēdus.

Biedrības “BMX Ādaži” projekts “Veselā miesā – vesels gars”.

Tika turpināts pilnveidot BMX parku Kadagā – izveidojot vin­grošanas kompleksu, lai nodrošinātu novada bērniem drošu vidi, kur nodarboties ar sportiskajām aktivitātēm. Vingroša­nas komplekss sastāv no 8 vertikālām kolonnām ar dažādiem augstumiem, trim 1200mm gariem šķērsstieņiem, Zviedru sie­nas, vēderpreses sola un atspiešanās stieņa.

NIG “Ādažu ūdensroze” projekts “Jāsāk darīt, lai būtu intere­santi, skaisti, veselīgi!”.

Plānojot daļu no Dienas centra “Ūdensroze” dārza veltīt perma­kultūrai, projekta ietvaros tika veikta teritorijas labiekārtošana, izgatavotas 5 paaugstinātas kastes dobēm, 1 komposta kaste, ie­stādīti ogu krūmi (avenes), iestādīta egle, iesēti garšaugi. Dienas centra teritorija, kas ir daļa no Ādažu publiskās telpas, vēl vairāk iekļaujas un veido pievilcīgu kopējo tēlu.

Biedrības “Ādažu novada pensionāru biedrība” projekts “Va­ļēja terase senioriem”.

No kompozītmateriāliem, kurus nebojā ne lietus, ne sals, izgata­vota uz regulējamām plastmasas pēdām samontēta vaļēja tera­ses grīda 4,5×9 m platībā. Uz grīdas var notikt amatiermākslas kolektīvu koncerti un mēģinājumi, galda tenisa spēle, dejas u.c. aktivitātes.

Biedrības “Sprigulis” projekts “Ādažu tautastērps (brunči un blūzes)”.

Tika uzšūti 12 Ādažu novada tautas­tērpa brunči un 12 sieviešu blūzes. No realizētā tiešu labumu gūs Āda­žu Kultūras centra deju kolektīva “Sprigulis” visas dejotājas, valkājot šos tērpus koncertos un citos kultū­ras pasākumos. Netiešu labumu no šī projekta realizācijas gūs visu kon­certu un citu kultūras pasākumu apmeklētāji, redzot vizuāli sakārto­tus, vēsturiskajam Ādažu novadam atbilstošus un pievilcīgus tērpus.

NIG “Šujam kopā!” projekts “Ska­tuves tērpi bērniem”.

PII “Siguļi” tika izgatavoti dažādi skatuves tērpi bērniem. Pro­jekta ietvaros tika sašūti 60 dažāda izmēra, dažādu audumu meiteņu svārciņi: 20 vilnas auduma, 20 linu auduma, 20 kok­vilnas auduma svārciņi. Tika uzšūtas arī 10 baltas taututērpa blūzes un 6 sēžammaisi. Šī materiālā tērpu bāze iestādei ļaus gan bērnudārza, gan novada pasākumos izskatīties vizuāli vie­notiem un estētiski pievilcīgiem.

Biedrības “Move up” projekts “Izkrāsosim skolu”.

Kopā ar Ādažu vidusskolas skolēniem tika izveidotas mācību vielu atgādnes un Ādažu vidusskolas vidusskolas korpusa telpas tika padarītas saistošākas un patīkamākas skolas skolēniem. At­gādnes tika veidotas sākot no A3 izmēra līdz pat sienu zīmēju­miem, pielāgojoties skolēnu un pedagogu vajadzībām un domu lidojumam. Projektā piedalījās 35 klases no 5. līdz 12. klasei. Kopumā izveidotas vairāk kā 70 atgādnes.

Biedrības “Creative Minds for Culture” projekts “Džungļi ie­nāk skolā”.

Ādažu sākumskolas telpas tika padarītas skolēniem saistošākas, izvietojot skolas telpās starp mākslas un mūzikas kabinetiem, un datorikas un speciālo pedagogu kabinetiem grīdas uzlīmes, dekorus, zaļos augus, kas telpas padara mājīgākas. Jaunākā kor­pusa gaitenis ir papildināts ar 16 sēžamajiem pufiem/atpūtas stūrīti, 10 uz skolas grīdas izvietotām spēlēm, 5 griestu glezno­jumiem. Īstenojot zaļo augu akciju, skolēni kopā ar vecākiem veido katras klases zaļo augu oāzi – kopā tika atnesti 50 augi.

Biedrības “Orientēšanās klubs “KĀPA”” projekts “Orientēša­nās karte Kalngalē”.

Projekta ietvaros orientēšanās klubam “Kāpa” uzlabojās mate­riāli tehniskā bāze (tika izveidota Kalngales orientēšanās karte 3,5km2 platībā), lai projekta laikā varētu noorganizēt 3 orientē­šanās pasākumus Kalngalē. Noorganizētas orientēšanās sacen­sības “Ādažu novada kauss 2022”, kā arī divi orientēšanās seriāla “ieSĀC 2022” posmi.

Biedrības “Baltic Nutrition and Health Federation” projekts “Izglītojošu spēļu izstrāde par veselīga uztura pamatprincipiem pirmsskolas vecuma bērniem”.

Ādažu novada pirms­skolas vecuma bēr­niem tika izstrādātas izglītojošas spēles par veselīga uztura pamatprincipiem. Tika izgatavotas spē­les “Veselīga uztura piramīda”, “Veselīga uztura šķīvis”, “Veselīga uztura labirints”, “Veselīgu dārgumu medības”. Spēles tika uzdāvinātas PII “Riekstiņš”, PII “ Strau­tiņš”, brīvlaika pavadīšanas centram “Pīlādzis”.

Biedrības “Gaujas Partnerība” projekts “Iepazīsti Ādažu nova­du”.

Tika noorganizēti 4 vienas dienas pasākumi iedzīvotājiem čet­rās Ādažu novada terito­rijās, lai veicinātu vietējo iedzīvotāju informētību par novadā esošajām sporta un kultūras iespējām, sekmē­tu viņu diskusijas par savu ciemu nozīmīgajām kultūr­vēsturiskajām vietām un aicinātu viņus iesaistīties kopīgās ak­tivitātēs. Ādažos notika pasākums, informējot par sportiskām aktivitātēm. Alderos un Garciemā notika neformā­las sarunas par ciemu vēs­turi un nepieciešamajām iz­maiņām. Carnikavā ikviens interesents varēja uzzināt par novadā nozīmīgajiem kultūras un vēstures objektiem, kā arī dažādiem pašdarbības kolektīviem.

NIG “ĀMMS radošais kolektīvs” projekts “ĀMMS radošā ko­lektīva dāvana CMMS”.

Ādažu novada Mākslu skolas Carnikavas pun­kta telpas tika papildi­nātas ar jaunām, košām un funkcionālām mēbe­lēm. Balstoties uz bērnu zīmējumiem pēc indivi­dualizēta dizaina, tika radīti 3 galdi, 5 soli un 20 ķeblīši, ļaujot attīstīt Mākslu skolas audzēkņu dizainisko domāšanu, gaumi un dodot iespēju redzēt sava darba praktisko pielietojumu.

NIG “ĀMMS pedagogu radošā grupa” projekts “Staro Ādaži 2022”.

Projekta galvenais mērķis ir sniegt Ādažu novada iedzīvotā­jiem un viesiem pozitīvas emocijas gada tumšākajā laikā kopā ar Mākslu skolas audzēkņiem radot dažādas instalācijas un gaismas objektus, kas rotātu Mākslu skolas priekšpusi. Rudenī Mākslu skolas Ādažu punkta ēkas priekšpuse tiks rotāta ar 10- 15 objektiem. Gaismoto objektu izstāde “Staro Ādaži” jau ir kļu­vusi par vienu no Mākslu skolu ikgadējām tradīcijām.

NIG “Pirmā iela 27” projekts “Daudzdzīvokļu mājas Pirmā iela 27 otrās kāpņu telpas remonts”.

Ādažos, Pirmajā ielā 27, tika veikts otrās kāpņu tel­pas remonts. Kāpņutelpa tika izremontēta atbilstoši plānotajam un pat vairāk (kāpņutelpas griestu, sie­nu un grīdas remonts; logu hermetizācija; vējtvera grī­das izlīdzināšana; pagraba ārdurvju slīpēšana un krā­sošana; LED apgaismoju­ma ar sensoru uzstādīšana; kāpņu telpas margu atjaunošana; veco kāpņutelpas iekšdurvju demontāža u.c.).

Liels paldies projektu īstenotājiem par vēlmi uzlabot Ādažu novadu!

 

Ādažu novadā 2022.gadā īstenotie konkursa “Sabiedrība ar dvēseli” projekti