Ģimene
transporta kompensacijas

Ādažu novada pašvaldība ir paredzējusi vairākus atvieglojumus sava novada iedzīvotājiem, kuri izmanto sabiedrisko transportu ikdienas vajadzībām.

Senioriem

Braukšanas maksas atvieglojumus 100 % apmērā no vienas biļetes cenas Ādažu novada administratīvajā teritorijā ir tiesīgas saņemt personas, kuras sasniegušas 70 gadu vecumu un vecākas. Tiek apmaksāti desmit braucieni kalendāra mēnesī. Mēnesī neizmantotie braucieni netiek pārcelti uz nākamo mēnesi.

Lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumu, ir jāiesniedz Ādažu novada sociālajam dienestam adresētu iesniegumu (1.pielikums) vienā no šiem veidiem:

• klātienē Sociālajā dienestā, Gaujas iela 13/15, Ādaži, Ādažu novads, vai Garā iela 20, Carnikava, Carnikavas pagasts, Ādažu novads;
  • valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.gov.lv;
  • nosūta uz Sociālā dienesta oficiālo elektronisko adresi, vai parakstītu ar drošu elektronisko parakstu nosūta uz Sociālā dienesta elektronisko pasta adresi soc.dienests@adazi.lv;
  • klātienē Ādažu novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā  (VPVKAC) Gaujas iela 33A, Ādaži, Ādažu novads, vai Stacijas iela 5, Carnikava, Carnikavas pagasts, Ādažu novads.

Iesniedzot iesniegumu klātienē, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Iesniegumus izskata un lēmumus par atvieglojumu piešķiršanu vai atteikumu pieņem Sociālais dienests.

Elektronisko biļeti bez maksas izsniedz VPVKAC divu nedēļu laikā no lēmuma par braukšanas maksas atvieglojumu piešķiršanu pieņemšanas dienas.

Ja persona izmanto cita pasažieru pārvadātāja (vilciena) pakalpojumus un norēķinās ar maksājuma karti vai skaidrā naudā, tad tā no kārtējā mēneša 10. līdz 15. datumam iesniedz iesniegumu (2.pielikums) Sociālajam dienestam klātienē vai VPVKAC, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, kompensācijas summu (tikai par iepriekšējā mēnesī iegādātajām biļetēm) un kredītiestādes konta numuru, kā arī pievieno braukšanas biļetes.

VPVKAC pārbauda personas elektroniskās biļetes esamību, izmantoto braucienu skaitu, kā arī iesniegto biļešu atbilstību, un par rezultātu informē Sociālā dienesta vadītāju lēmuma pieņemšanai. Kompensāciju izmaksā līdz kārtējā mēneša 28. datumam.

Saistošie noteikumi par transporta kompensācijas kārtību,kā arī veidlapas senioriem, stājas spēkā no 1.janvāra, 2024.gada.

Visiem, kas ir jau iesnieguši iesniegumus un saņems braukšanas maksas atvieglojumus līdz šī gada 30. decembrim, jauni iesniegumi nav jāiesniedz.

Skolēniem un tehnikumu studentiem

Ādažu novadā deklarētajiem skolēniem arī tiek apmaksāti biļešu izdevumi. Ādažu novada vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestāžu izglītojamiem no dzīvesvietas uz skolu un atpakaļ. Pašvaldība kompensē transporta izdevumus:

• speciālo skolu izglītojamajiem un Ādažu novada vispārējās pamatizglītības iestāžu 1.–9. klases izglītojamajiem 100 % apmērā;
  • vidējās izglītības iestāžu 10.–12. klases vai profesionālās vidējās izglītības iestāžu 1.–4. kursa izglītojamajiem 50 % apmērā.

Carnikavas pamatskolas skolēniem tiek izsniegta vilciena mēnešbiļete, ja nav pieejams sabiedriskais autobuss. Ādažu vidusskolas un Ādažu Brīvās Valdorfa skolas skolēni var izmantot savienoto pasažieru pārvadājumu.

Lai saņemtu biļešu izdevumu kompensāciju, izglītojamā vecāks līdz nākamā mēneša 10. datumam iesniedz VPVKAC iesniegumu (2.pielikums) pašvaldībai par iepriekšējā mēneša braukšanas biļešu vai mēnešbiļetes izdevumu kompensēšanu un pievieno pārvadātāja izsniegtās biļetes vai mēnešbiļeti.

Pašvaldība ir paredzējusi arī gadījumus, kad kompensē skolēna vecākam autotransporta izdevumus. Piemēram, ja sabiedriskais transports nav pieejams no dzīvesvietas uz skolu un atpakaļ, kā arī, ja no izglītojamā dzīvesvietas līdz sabiedriskā transporta pieturvietai ir vairāk nekā 3 km liels attālums, un pašvaldība nevar nodrošināt skolēnu autobusu. Arī šajā gadījumā kompensācijas saņemšanai jāraksta iesniegums VPVKAC.