Grāmatu jaunumi Jaunumi kultūrā
bibliomats ādaži_26.07.2024.

Bibliomāts sniedz iespēju novadniekiem ērti saņemt un nodot grāmatas un citus izdevumus ārpus bibliotēkas darba laika, jo pašapkalpošanās iekārta darbosies 24 stundas diennaktī. Šāds pakalpojums ir pieprasīts Latvijas bibliotēkās, jo lasītājiem ir iespēja nodot un saņemt grāmatas bezkontakta ceļā sev vēlamā laikā.

Bibliomāts darbojas pēc līdzīga principa kā pakomāti. Tagad ikviens Ādažu bibliotēkā reģistrēts lasītājs elektroniskajā katalogā vai pa tālruņiem +371 20227558 un +371 26179977,  vai e-pastu biblioteka@adazunovads.lv var pasūtīt grāmatas vai citus iespieddarbus, bet bibliotekārs tos ievieto bibliomātā, savukārt lasītājs saņem īsziņu ar bibliomāta durvju unikālu kodu.

Ādažu bibliomāta ierīkošana bija trīs gadus lolots projekts, tāpēc bibliotēkas vadātāja Mirdza Dzirniece bibliomāta atklāšanu dēvē par bibliotēkas laimīgo un veiksmīgo dienu. Ādažu bibliotēka ir ļoti apmeklēta,  jaunais bibliomāts jau pirmajās dienās ir guvis iedzīvotāju uzticību.

Ar bibliomāta atklāšanu bibliotēkas pārstāvjus svinīgi sveica pašvaldības priekšsēdētāja Karīna Miķelsone un priekšsēdētājas vietniece pašvaldības funkciju jautājumos Genovefa Kozlovska.

Atgādināsim, ka arī pie Carnikavas bibliotēkas ir uzstādīts bibliomāts.

bibliomats Ādaži_26.07.2024