cilvēki pie gara galda paraksta dokumentus

Vakar arī Ādažu novada pašvaldība ar vēl 11 pašvaldībām, kā arī Daugavpils Universitāti, pievienojās Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Universitātes sadarbības memorandam, kas paredz veicināt kvalitatīvas izglītības pieejamību, nodrošināt skolotāju sagatavošanu un profesionālo pilnveidi.

Ādažu novada pašvaldības vārdā memorandu parakstīja mūsu novada priekšsēdētāja Karīna Miķelsone.

Iepriekšējā nedēļā LU Zinātņu mājā notika LU un IZM kopīgi rīkotā diskusiju cikla par pedagogu sagatavošanas un tālākizglītības jautājumiem noslēguma diskusija. Tās laikā LU un IZM parakstīja sadarbības memorandu ar Rīgas valstpilsētas un Madonas novada pašvaldībām, lai kopīgiem spēkiem veicinātu kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu Latvijā.

LU un IZM aicinājumam memorandam pievienoties arī citām pašvaldības un izglītības iestādēm nedēļas laikā atsaucās un dokumentu parakstīja Ādažu, Aizkraukles, Alūksnes, Bauskas, Jelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Ķekavas, Mārupes, Rēzeknes, un Ropažu novadu pašvaldības, kā arī Jelgavas valstspilsētas pašvaldība un Daugavpils Universitāte.

Sadarbības memorands paredz izveidot bāzes skolas topošo skolotāju mācību praksēm un mentoru iesaistei, centralizētam metodiskajam darbam ar talantīgiem skolēniem un skolotāju profesionālās kompetences pilnveidei. Memoranda parakstītāji vienojas praksē ieviest skolotāju vakanču datubāzi un apliecina gatavību savstarpējam metodiskajam atbalstam. Tāpat iecerēta psiholoģiskās atbalsta sistēmas izveide skolotājiem un skolēniem. LU memorandā apliecina gatavību izveidot studiju programmas sociālajiem pedagogiem, speciālajiem pedagogiem, mūzikas, sporta un vizuālās mākslas skolotājiem. Iecerēta pedagogu izglītības ieguves ceļu dažādošana, piemērojoties darba tirgus aktuālajām prasībām. Esošā vienošanās ir atvērta dalībnieku loka paplašināšanai arī turpmāk.