Jaunumi novadā

Atsaucoties biedrības “Baltijas krasti” aicinājumam, Ādažu novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu piedalīties vides izglītības projektā “Cik maksā daba?”, kas tiek organizēta sadarbībā ar nodibinājumu “Eko forums”.

Projekta mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību, tajā skaitā informēt pašvaldību teritoriju plānotājus par dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu, praksē izmantojot ekosistēmu pakalpojumu ekonomiskā novērtējuma materiālus un rīkus.

Līdz šī gada nogalei Ādažu novads teritorijā plānotas divas ekskursijas – skolēniem vecumā no 7 līdz 18 gadiem (tēma  “Sarēķini dabu”) un iedzīvotājiem / ģimenēm (tēma  “Daba – novada bagātība”), kā arī izglītojošas spēles novada svētkos, organizējot interaktīvas aktivitātes apmeklētājiem.

Projektu realizē biedrība “Baltijas krasti”. Projekts apstiprināts Latvijas vides aizsardzības fonda organizētajā projektu konkursā “Videi draudzīga dzīvesveida izglītojošu pasākumu īstenošana” vadlīnijas “Atbildīgs dzīvesveids” ietvaros.

Ekskursiju “Daba – novada bagātība” biedrība “Baltijas krasti” plāno realizēt vasarā, savukārt, ekskursiju skolēniem – septembrī. Tāpat aktivitātes iecerētas Gaujas svētkos maijā.