Ādažu pirmsskolas izglītības iestāde “Strautiņš” jūnijā būs slēgta

Iepriekšējos mēnešos, informējot par projekta “Ādažu pirmsskolas izglītības iestādes (ĀPII) energoefektivitātes paaugstināšana” (projekts) aktualitātēm un plānotajiem darbiem 2019.gada būvniecības sezonas laikā, tika ziņots, ka ĀPII “Strautiņš” darbība no jūlija līdz oktobrim tiks organizēta Ādažu vidusskolas (ĀVS) “C” korpusā esošajās klašu telpās un blakus esošajā norobežotajā teritorijā, savukārt jūnijā bērniem, kuriem nebūs citu iespēju, pakalpojums tiks nodrošināts apvienotajās grupās blakus multihallei un multihallē ĀPII. Izvērtējot ĀPII personāla pieejamību vasaras mēnešos, kā arī minimāli nepieciešamās pamatprasības pirmsskolas vecuma bērnu izglītības funkciju nodrošināšanai, tika pieņemts lēmums jūnijā Ādažu bērnudārzu slēgt – “Strautiņš” šajā mēnesī šogad dosies ikgadējā atvaļinājumā. Saprotot, kādas neērtības tas rada vecākiem, lūdzam pieņemt minētos apstākļus ar izpratni. Nelielu bērnu skaitu, kuriem nebūs citu iespēju, jūnijā varēs uzņemt Kadagas pirmsskolas izglītības iestāde, tomēr vecāki tiek lūgti pielāgoties jaunajiem apstākļiem un jūnijā ieplānot aktivitātes ārpus pirmsskolas izglītības iestādes.

ĀPII “Strautiņš” pārcelšanās uz Ādažu vidusskolas telpām plānota jūnija beigās
Lai pārrunātu projekta vispārīgos jautājumus, kā arī ĀPII darbību vasaras un rudens mēnešos, 28.martā ĀPII tika noorganizēta vecāku tikšanās ar bērnudārza un pašvaldības pārstāvjiem. Klātienē tika diskutēts par to, ka ĀVS ēkas, t.sk., tualešu un āra teritorijas pielāgošana pirmsskolas vecuma bērnu vajadzībām tiks veikta jūnijā, ĀPII pārcelšanās uz ĀVS telpām plānota jūnija beigās. ĀPII vadība rūpīgi izvērtēja un jau šobrīd zina, kuras ĀVS telpas tiks atvēlētas pirmsskolas vecuma bērnu vajadzībām, kur un kā tiks organizēta ēdināšana, kā notiks bērnu gulēšana, kur tiks veiktas sportiskās aktivitātes u.tml.

Ādažu vidusskolas telpu piemērošana bērnudārza vajadzībām

ĀPII bērnu vešana ĀVS ēkā notiks tikai caur “C” korpusa ieeju, ĀPII vajadzībām paredzētās ĀVS telpas tiks norobežotas ar konstrukcijām un slēdzamām durvīm no pārējās ĀVS teritorijas (minimizējot skolēnu saskarsmes iespējas ar bērnudārza audzēkņiem). ĀVS “C” korpusa teritorija ar nožogojumu ir nošķirta no pārējās skolas teritorijas, nodrošinot ĀPII drošu un autonomu darbību skolas ēkā. Vecākus par to, kurā no ĀVS klasēm uzturēsies viņu bērni, atsevišķi informēs ĀPII administrācija. Tie, kuri vēlas personīgi iepazīties ar apstākļiem skolā, vienojoties ar savām skolotājām, var piedalīties 28.jūnijā – pārvākšanās dienā un palīdzēt skolotājām iekārtot savas grupiņas.

Šī gada 28.marta sanāksmes laikā vecāki izrādīja interesi arī dažādiem tehniskiem jautājumiem – kā tiks veikta ĀPII ēkas fasādes vienkāršotā atjaunošana. Lai sniegtu pilnvērtīgas atbildes uz būvprojekta jautājumiem, pašvaldība aicināja ĀPII vadību izvērtēt, kad vecākiem būtu jānoorganizē atsevišķa sanāksme ar visu būvniecības procesā iesaistīto pušu pārstāvjiem – autoruzraugu, būvuzņēmēju, būvuzraugu un pašvaldību. Atgādinām, ka ĀPII siltināšanas būvprojektu 2017.gadā izstrādāja SIA “Grand Eko”, kas arī veiks siltināšanas procesa autoruzraudzību. 21.03.2019. pašvaldība ar SIA “BūvKORE” noslēdza līgumu par ĀPII “Strautiņš” ēkas fasādes vienkāršoto atjaunošanu, kas paredz, ka būvdarbi tiks veikti no 1.jūnija līdz 31.oktobrim. Šobrīd vēl tiek vērtēti iepirkumā “Atkārtots iepirkums – Ādažu pirmsskolas izglītības iestādes ēkas fasādes vienkāršotās atjaunošanas būvuzraudzība” iesniegtie piedāvājumi.

Tikšanās, lai pārrunātu ar ĀPII ēkas fasādes vienkāršoto atjaunošanu saistītos būvprojekta jautājumus, tiks organizēta pēc līguma ar ĀPII ēkas fasādes vienkāršotās atjaunošanas būvuzraudzību noslēgšanas. Par tikšanās datumu un laiku tiks paziņots katrā grupiņā.