8.un 9.novembrī Ādažu vidusskolas 9.d, 9.c, 9.l un 9.e klašu skolēni piedalījās 90 minūtes garās izglītojošās nodarbībās par atkarību profilaksi, kuru ietvaros tika apskatītas dažādas tēmas- apreibinošo vielu ietekme un riski gan pašam lietotājam, gan tuviniekiem, līdzatkarība, vienaudžu spiediens, mediju ietekme, alternatīvas atkarību izraisošo vielu lietošanai, viedierīču atkarība un tās sekas, palīdzības meklēšanas iespējas.

7.un 8. novembrī Ādažu vidusskolas 6.l, 6.c, 6.e un 6.d klašu skolēni piedalījās 80 minūtes garās izglītojošās nodarbībās par pubertāti, dalītās meiteņu un zēnu grupās. Nodarbību mērķis ir sniegt pamatzināšanas par ķermeni un tajā notiekošajām pārmaiņām un palīdzību izprast dažādas emocijas, kuras tiek piedzīvotas pubertātes vecumā, kā arī dot pamatprasmes rūpēm par savu veselību un higiēnu. Savukārt 8. un 9. novembrī 10.a, 10.b, 10.c klasēs skolēni piedalījās 80 minūtes garās izglītojošās nodarbībās par drošām attiecībām, kuru mērķis ir veicināt prasmes veidot uzticamas, atbildīgas un drošas attiecības, apzināties savstarpējās piekrišanas seksuālām attiecībām nozīmi, mazināt iespējamos vardarbības riskus.

Nodarbības vadīja biedrības “Papardes zieds” speciālisti.

9.novembrī Ādažu vidusskolas 8.a, 8.b, 8.d, 8.e, 8.l un 8.g klašu skolēni piedalījās 40 minūšu garas nodarbībās par veselīgu uzturu, kuras vadīja sertificēta endokrinoloģe Ligita Arnicāne. Nodarbībās tika stāstīts par ogļhidrātiem, olbaltumvielām, taukiem, augļiem un dārzeņiem ikdienas uzturā, veselīga šķīvja principu, brokastu nozīmi, veselīgu uzkodu ieteikumiem.

23.un 29. novembrī Ādažu vidusskolā aizvadītas 90 minūšu garas nodarbības 5.a, 5.b, 5.c, 5.d, 5.e un 5.g, klašu skolēniem par attiecībām un pozitīvu savstarpējo komunikāciju, kuras vadīja pieredzējušie biedrības “Papardes zieds” speciālisti. Nodarbībās skolēni mācījās par to, kā veidot draudzīgas attiecības, risināt konfliktus, rosināt aizdomāties par atbildību attiecību veidošanā. Nodarbībā tiek izspēlētas dažādas lomu spēles, kurās jaunieši var uzlabot savas argumentācijas spējas, prasmes izteikt savas vēlmes un spēt uzklausīt citus. Tiek diskutēts par tādiem jautājumiem kā iepazīšanās, konfliktu risināšana, bailes, cieņa pret otru cilvēku. Nodarbībās akcentēta arī tēma par atbildību, ko katrs uzņemas par savu uzvedību un tās sekām.

Aktivitātes tiek īstenotas projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Ādažu novada pašvaldības Ādažu pagastā”, Nr.9.2.4.2/16/I/001, ietvaros.