Jaunumi izglītībā

Ādažu novadā  turpinās ģimenes atbalsta programmas "STOP 4-7"  īstenošana. Aicinām ģimenes, kurās aug bērni vecumā no 4 līdz 7 gadiem ar uzvedības problēmām (bērns ir dusmīgs, viegli aizkaitināms, zaudē savaldīšanos, ātri apvainojas, strīdas, ignorē noteikumus un vecāku vai skolotāju teikto, neievēro lūgumus, ir agresīvs u.c.) piedalīties multimodālā agrīnās intervences programmā "STOP 4-7" jeb "Kopā uz ceļa esam stiprāki".

Atbalsta programma veidota, balstoties uz līdzīgu ārvalstu programmu veiksmīgu pieredzi, tā aprobēta Latvijas kultūrvidē un tās efektivitāte ir pierādīta arī zinātniski.

Dati liecina, ka pēc programmas apguves bērnu agresīvā uzvedība samazinās tūliņ, turklāt izmaiņas ir noturīgas arī pēc 6 un 12 mēnešiem. Bērni apgūst problēmu risināšanas prasmes un pakāpeniski mazinās izaicinošā un agresīvā uzvedība, uzlabojas bērnu sociālās prasmes, bērni spēj labāk pielāgoties videi. Skolotāji iemācās izmantot veiksmīgākas un situācijai atbilstošākas audzināšanas stratēģijas, savukārt pēc vecāku apmācībām mainās audzināšanas principi - mazinās bērna fiziska sodīšana un nekonsekvence, pastiprinās pozitīvās audzināšanas pārsvars.

Programmas ietvaros notiks:

• 2 izvērtēšanas konsultācijas dalībnieku atlasei
  • 10 sociālo prasmju treniņu nodarbības bērniem pirmdienās no plkst. 9:00 līdz plkst. 15:00
  • 10 vakara nodarbības vecākiem pirmdienās no plkst. 17:00 līdz plkst. 19:00
  • 4 nodarbības ar bērnu skolotājiem no plkst. 12:00 līdz plkst. 15:00 (par datumiem, kuros notiks šīs nodarbības, informācija sekos)
  • Atbilstoši vajadzībām individuāls atbalsts bērniem, vecākiem un/vai skolotājiem

Dalība programmā ģimenēm ir bez maksas, tiek nodrošinātas atbilstošas telpas, bezmaksas pusdienas. Nodarbības vadīs pieredzējuši un speciāli apmācīti psihologi un skolotāji.

Nodarbības notiks:

• Kad? Dalībnieku atlase 10.10.-20.10.2023., programmas īstenošana 23.10.-29.12.2023.
  • Kur? Bērnu un jauniešu izaugsmes namā "Ligzda", adrese: “Skola”, Siguļi, Carnikavas pagasts, Ādažu novads, LV – 2103

Lai pieteiktos dalībai programmā, lūgums rakstīt uz e-pasta adresi programmas koordinatorei Ingai Sparānei, e-pasts Inga.Sparane@adazi.lv, telefona numurs 25628506, līdz 2023.gada 8. oktobrim. Pieteikumā lūdzam norādīt bērna vārdu, vecumu, pašvaldību, kurā ģimene (bērns) deklarēts, bērna izglītības iestādi, vecāku un pedagogu kontaktinformāciju (e-pastu un tālruņa numuru saziņai).