Jaunumi sportā
Eduards Pāķis un Sniedze Brakovska. Foto: Valdis Paeglis

Svētdien Lilastes ezera ziemeļos tika aizvadīti ikgadējie "Kāpas kausi" pulcējot 168 dalībniekus no visas Latvijas.

Sacensības organizēja orientēšanās klubs "Kāpa". Garāko distanču dalībniekus maršruts ieveda arī Ķēves purvā, tādējādi slapjām kājām nevarēja iztikt.

Sieviešu konkurencē 21A grupā dubultuzvaru izcīnīja "Kāpas" pārstāves Laura Vīķe un Ieva Rukšāne, bet vīriešiem 21A grupā 3.vietā ierindojās Edgars Bričonoks (OK Kāpa).

Visu goda pjedestālu "Kāpa" aizņēma V16 grupā, kur uzvarēja Rūdolfs Graudiņš, otro vietu izcīnīja Kristofers Kančs, bet trešo – Helvijs Tupureins. Uzvara tika izcīnīta arī S12 grupā, kur pie panākuma tika Elza Vītola (otrā – Herta Grantskalna), S14 grupā nepārspēta palika Lauma Līva Saklaure (otrā – Emīlija Terentjeva), S16 grupā triumfēja Grieta Grantskalna (trešā – Selīna Krasta), S40 grupā uzvaru izcīnīja Anita Užule, V10 grupā – Kristaps Dzērve (trešais – Marks Ummers), V14 – Romans Čurko, bet 21B grupā pirmās divas vietas ieņēma Artūrs Verza un Valters Veiss. Kopumā mūsu novadnieki uz goda pjedestāla kāpa 27 reizes.

Ik gadu V50 vecuma grupā tiek izcīnīts Aivara Prošenkova piemiņas kauss, kas šoreiz aizceļoja pie Alda Bangas (Prizma).

kāpas kausi, apbalvošana

Kāpas kausi 2023: Rezultāti

Aizvadītajā nedēļā noslēdzās arī orientēšanās seriāls "ieSĀC", kas norisinājās 10 posmos. Par uzvarētājiem savās vecuma grupās kļuva Linda Smotrova (S8), Maija Užule (S10), Elza Vītola (S12), Lauma Līva Saklaure (S14), Selīna Krasta (S16), Agnese Tupureina (S40), Sanita Feldmane (S50), Laura Leiboma (SA), Marta Saklaure (SB), Ārons Saklaurs (V8), Alberts Klušs (V10), Raimonds Saklaurs (V12), Romans Čurko (V14), Helvijs Tupureins (V16), Artūrs Kančs (V40), Igors Jamčuks (V50), Uģis Kūliņš (VA), Aleksejs Čurko (VB).

"ieSĀC": Rezultāti

Lieliski rogaininga sacensībās turpina startēt "Ādaži City" komanda, ko pārstāv Sniedze Brakovska un Eduards Pāķis. Nedēļas nogalē notikušajā Jūrmalas rogainingā 6 stundu sacensībās ādažnieku duets uzrādīja labāko rezultātu ne tikai savā grupā (XV), bet arī absolūtajā vērtējumā.

Šogad mūsu novadnieki Brakovska/Pāķis veiksmīgi startē arī rogaininga seriālā "Pilsētu leģendas", izcīnot trīs pirmās un divas otrās vietas, kas pirms noslēdzošā posma Rīgā (4. novembrī) dod pārliecinošu līderpozīciju kopvērtējumā.

Jauniešu grupā trešo vietu izcīnīja komanda "AE-Līga", ko pārstāvēja Līga Grava, Emīlija Terentjeva un Alise Brakovska.

Jūrmalas rogainings: Rezultāti