Domes un komiteju sēdes
svarīgākais komitejā

21.martā notika Ādažu novada pašvaldības apvienotās Attīstības un Finanšu komitejas sēde, kurā tika izskatīti divi jautājumi.

• Diskutē par saistošo noteikumu projektu par publisko ūdeņu izmantošanu un apsaimniekošanu
    • Kā pirmais jautājums tika skatīts saistošo noteikumu "Par publisko ūdeņu izmantošanu un apsaimniekošanu Ādažu novadā" projektu. Būtiskas domstarpības, tostarp starp iedzīvotāju grupām, kas dzīvo Mazā vai Lielā Baltezera krastos, radušās vairākos saistošo noteikumu punktos. Tika norādīts, ka motorizēto ūdens transporta līdzekļu aizliegšana būtu pārāk radikāls risinājums, un būtu jāpieņem tādi saistošie noteikumi, kuri būtu visas sabiedrības interesēs, kas nozīmē, ka arī tām sabiedrības grupām, kam ir pretēji viedokļi par Baltezera izmantošanu, būtu jārod kompromisi.

Pašvaldības izpilddirektors ieteica saistošo noteikumu projektu atgriezt atpakaļ darba grupā, kam piekrita arī deputāti. Jautājuma izskatīšana tika atlikta uz aprīļa Finanšu komitejas sēdi. Tāpat tika aicināts veikt izmaiņas darba grupā, rosinot iecelt par tās vadītāju pašvaldības izpilddirektora vietnieci Ingu Reķi. Par šo jautājumu tiks lemts domes sēdē marta beigās.

• Lemj organizēt iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu viedokli par Carnikavas novada iespējamo atjaunošanu
    • 24. janvārī Ādažu novada pašvaldība saņēma Latvijas Republikas Saeimas Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vēstuli ar aicinājumu sniegt pašvaldības domes izvērtējumu attiecībā uz normām, kas būtu jāprecizē, vai jāpapildina, kā arī citus priekšlikumus Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likuma pilnveidošanai. Savukārt 15. februārī pašvaldība saņēma Latvijas Republikas Saeimas frakcijas "Apvienotais Saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija" vēstuli ar aicinājumu pašvaldību deputātiem informēt iedzīvotāju kopienas un konsultatīvās padomes par iespēju sniegt savus viedokļus un ierosinājumus par nepieciešamajiem grozījumiem likumā.

12. martā tika saņemts domes deputātu Imanta Krastiņa, Artas Deniņas un Jāņa Lejas iesniegums par Carnikavas un Ādažu novadu atjaunošanu iepriekšējās administratīvajās robežās, ievērojot to, ka Saeima tuvākajā laikā uzsāks darbu pie grozījumiem likumā.

Atsevišķās citās pašvaldībās iedzīvotāji ir savākuši vai turpina vākt parakstus, lai īstenotu likumdošanas izmaiņu iniciatīvu un ietekmētu politiskos procesus, atdalot reformas rezultātā apvienotos novadus.

Ņemot vērā, ka nav izstrādāts likumprojekts par grozījumiem likumā, nav iespējams paredzēt, kāda būs juridiskā procedūra, tajā skaitā, iedzīvotāju viedokļa noskaidrošanai. Nav iespējams arī pateikt, vai grozījumiem būs atpakaļejošs spēks attiecībā par līdz tam veiktajām procedūrām, un kādi iedzīvotāju aptaujas rezultāti tiks uzskatīti par samērīgiem un pietiekošiem grozījumu veikšanai.

Izvērtējot iepriekšminēto, pašvaldības dome uzskata par iespējamu veikt sabiedrības viedokļa noskaidrošanu par Carnikavas un Ādažu teritoriju atjaunošanu iepriekšējās robežās. Deputāti ar balsu vairākumu lēma virzīt protokollēmumu par aptaujas organizēšanu uz domes sēdi, kas notiks 28.martā.