“EasY PeaSY sportiņš”

Sadarbībā ar biedrību “DUEsport”, tās vadītāju Alisi Timermani un viņas sportisko komandu, jūnijā tika organizēta aktīvā dienas nometne “EasY PeaSY sportiņš” ādažniekiem vecumā no 7 līdz 9 gadiem, kuras galvenā tēma bija veselīgs skatījums uz sportu un uzturu.

Nometnē piedalījās 20 Ādažos deklarētie bērni, kuri nedēļas laikā apguva akrobātikas pamatus, piemēram, kā pareizi mest kūleni, veidot tiltiņu un citas akrobātiskas figūras, lai tas  būtu tehniski pareizi un negūtu traumas, kā arī piedalījās citās aktivitātēs. Intelektuālās attīstības veicināšanai bērniapguva dambretes spēli. Vienā no nometnes dienām bērni iepazina kanikrosa sportu, kas ir sporta veids, kad cilvēks skrien kopā ar suni. Jau tikšanās ar suņiem-sportistiem bija piedzīvojums, bet iespēja izmēģināt startēt kopā ar suni izraisīja sajūsmas saucienus. Tā kā vasara bija nesen sākusies, izglītojoša bija Rīgas glābšanas dienesta organizētā lekcija par drošu atrašanos uz ūdens, nometniekiem bija iespēja arī iekāpt un izpētīt glābšanas laivu un to ekipējumu. Nometnes ietvaros bez sportiskām aktivitātēm notika arī uztura stundas, kurās uztura speciālistes vadībā mazie sportisti apguva veselīga našķa gatavošanu, jo sportisks ādažnieks zina, kā un kas ir jāēd, lai varētu būt aktīvs, smaidīgs un laimīgs!

“Veselīgs ādažnieks”

Sadarbībā ar biedrību “ATTĪSTĪBAS PARKS”, nometnes un radošo darbnīcu organizatori un vadītāju Daci Virzu, un viņas pedagogu komandu, mazajiem ādažniekiem tika organizētas 2 izglītojoši radošas darbnīcas. Jūlijā 20 bērniem vecumā no 7 līdz 9 gadiem bija iespēja piedalīties radošajā darbnīcā “Veselīgs ādažnieks”.

Radošās darbnīcas laikā dalībnieki apguva veselīga dzīvesveida pamatus, uzzinot daudz jauna par veselīgu uzturu, higiēnu, aktīva dzīves veida, ūdens un miega pamatnozīmi cilvēk dzīvē. Kvalificēta psihologa vadībā tika organizētas diskusijas un pārrunas par tēmu “Jūtas un emocijas kā priekšnosacījums savstarpējo attiecību tapšanā”. Tika praktizēti arī vienkārši paņēmieni, kā veicināt pašapziņu sevī un citos. Sadarbībā ar FK ”Ādaži” ik dienu tika organizētas arī sporta aktivitātes ne tikai jautrībai un možam garam, bet arī fiziskās sagatavotības stāvokļa novērtēšanai, izpildot dažādas intensitātes un slodzes sporta aktivitātes. Ar mūzikas un deju fitnesa palīdzību pasniedzēja no “HOP TO TOP” bērniem radīja izpratni par ritma izjūtu un mūzikas dziedniecisko spēku. Lai paplašinātu redzes loku, bērni devās ekskursijā uz atrakciju parku “Labirinti’’ Iecavas novadā. Savukārt radošajās nodarbībās, darbojoties gan grupās, gan individuāli, bērni pagatavoja saules apļus, kurus dāvāja mūsu pašu mini zoo “Sapņu dārzam” Ādažos. Šobrīd saules apļi priecē ne tikai “Sapņu dārza” apmeklētājus, bet arī  radošās darbnīcas bērnus, jo sniedz gandarījumu par labi padarītu darbu.

“Drosme būt pašam”

Šai radošajai darbnīcai sekoja jau otrā šīs pašas biedrības organizētā vasaras izglītojošā radošā darbnīca “Drosme būt pašam” bērniem vecumā no 10 līdz 13 gadiem. Darbnīcas laikā 5 dienas 14 skolas vecuma bērni interesantā un radošā vidē apguva ne tikai veselīga dzīvesveida pamatus, bet kvalificēta psihologa vadībā diskutēja par atkarību veidošanos un to ietekmi gan uz indivīdu, gan apkārtējo sabiedrību. Radošās darbnīcas laikā bērniem bija iespēja izpaust savas prasmes un talantus, tādejādi iedrošinot darboties tālāk, attīstot savas iemaņas. Pateicoties ilgajai sadarbībai ar FK “Ādaži”, visiem bērniem tika organizētas dažādas sporta aktivitātes, veicinot bērnu vispārējo fizisko sagatavotību un labsajūtu caur aktīvu darbošanos. Izmantojot radošu pieeju, FK “Ādaži” treneris bērnus iedrošināja un radīja interesi nodarboties ar sporta aktivitātēm arī ikdienā, gan komandu un individuālās sacensībās, gan treniņos un citās sporta aktivitātēs.

Lai bērniem sniegtu priekšstatu par mūzikas un to atskaņošanas dažādību, pie bērniem viesojās bītboksa meistari, kuri demonstrēja bērniem savas prasmes, sniedza pamatzināšanas bītboksā un iedrošināja to pamēģināt. Radošās darbnīcas laikā bērni devās vairākos pārgājienos un ekskursijās pa Ādažu novadu. Ar Ādažu pašvaldības policijas piekrišanu un uzaicinājumu, bērni ciemojās Ādažu pašvaldības policijas iecirknī, kur viņus laipni sagaidīja un ar stāstiem par ikdienas darbu dalījās Ādažu pašvaldības policijas darbinieki. Bērniem bija ekskluzīva iespēja doties uz Graci mušļu un putras ražotni tepat, Ādažos, un ielūkoties Graci ikdienā. Ekskursijas laikā ražošanas vadītāja stāstīja, kā top Graci mušļi, putras un maltītes, kā arī parādīja laboratoriju, kur kopā ar kvalitātes vadītāju veic dažādus eksperimentus un rūpējas par noteiktu kvalitātes kritēriju ievērošanu produkcijas ražošanai. Bērniem bija iespēja Graci mušļus nobaudīt brokastīs visas radošās darbnīcas laikā. Bērni devās arī izzinošā pārgājienā uz “Ādažu čipsu” meistarklasi “Uzturklase”, lai uzzinātu par sabalansētu uzturu, iepazītos ar našķēšanās priekšnosacījumiem un virtuālājā 360 grādu tūrē mērot čipsu ceļu ražotnē no kartupeļu šķirošanas līdz pat noliktavas plauktam. Radošajā darbnīcā bērniem bija iespēja radīt čipsus ar savu īpašo garšu. Lai iemācītos sniegt pirmo palīdzību sev un nebaidītos sniegt palīdzību nelaimē nokļuvušiem, bērni apguva pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas kopā ar Latvijas Sarkanā Krusta jaunatnes dalībniekiem. Šo visu nodarbību un ekskursiju laikā īpaša uzmanība tika pievērsta savstarpējām attiecībām dalībnieku vidū pozitīvas un atbalstošas gaisotnes radīšanai. Tā bērniem bija jaunā pieredze, kas deva iespēju pārliecināties par savām spējām un būt drošiem, būt pašiem.

Sekojiet līdzi projekta aktivitātēm, pasākumiem un jaunumiem Ādažu novada domes mājaslapā un Facebook.com kontā!

Aktivitātes tiek īstenotas projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Ādažu novadā”, Nr. Nr.9.2.4.2/16/I/001, ietvaros.

Inita Henilane