Jaunumi sportā
Carnikavas stadions, vieglatlētika, U-12, U-14

Rekonstruētajā Carnikavas stadionā, kas svinīgi tika atklāts maija beigās, pagājušajā nedēļas nogalē tika aizvadītas pirmās vieglatlētikas sacensības, pulcējot vairāk nekā 160 dalībniekus no Ādažiem, Rīgas, Iecavas, Limbažiem un Ventspils.

U-12 vecuma grupā jaunie ādažnieki tika pie desmit godalgām, tai skaitā divām zelta medaļām, kuras izcīnīja Roberts Pazars un Odrija Martinsone 80 metru barjerskrējienā (abiem personiskie rekordi – attiecīgi, 15.85 un 16.49 sekundes). Ar jaunu personisko rekordu Roberts Pazars ieņēma otro vietu 80 metru skrējienā. Kristers Poļaks bija otrais gan 80 metru barjerskrējienā, gan bumbiņas mešanā. Dita Broka bija otrā bumbiņas mešanā un trešā tāllēkšanā, Nora Lūkina izcīnīja otro vietu 600 metru skrējienā, savukārt Ēriks Novikovs bija trešais 80 metru skrējienā, bet Ernests Kuless izcīnīja trešo vietu 600 metru skrējienā.

U-14 grupā Edvards Krūms izcīnīja pirmo vietu šķēpa mešanā (41.16) un otro augstlēkšanā (1.40), bet Markus Ruso uzvarēja tāllēkšanā (4.55) un ierindojās otrajā vietā 80 metru barjerskrējienā (13.21). Savukārt Sabīne Kate Bārene ar jaunu personisko rezultātu (25.09) uzvarēja šķēpmešanā.

Mūsu jaunie sportisti labāko trijniekā iekļuva arī stafetes. U-12 grupā 1.vietu izcīnīja puiši (Ernests Kuless, Ēriks Novikovs, Kristers Poļaks un Roberts Pazars), savukārt meitenēm 2.vieta (Nora Lūkina, Odrija Martinsone, Katrīna Trokša un Dita Broka). U-14 grupā ĀBJSS meiteņu komandas izcīnīja otro un trešo vietu. Pie sudraba tika Marta Lukstiņa, Beāte Stepka, Elza Auziņa un Monta Novikova, bet trešajā vietā ierindojās Sabīne Kate Bārene, Annika Ūle, Tija Broka un Gerda Grūbe.

Daudzi jaunie sportisti sasniedza personiskos rekordus, kā arī U-14 grupā izpildīja normatīvus dalībai Latvijas čempionātā, kas 19.jūlijā notiks Preiļos. Visi ādažnieku rezultāti pieejami ĀBJSS tīmekļvietnē ŠEIT. Detalizēti rezultāti pieejami Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapā.

Pēc atjaunotā stadiona atklāšanas Carnikavā bija norisinājušās tikai jaunatnes futbola čempionāta spēles, bet vieglatlētikas sacensības tika aizvadītas pirmoreiz. Turklāt visi stadionā sasniegtie rezultāti atbilst starptautisko sacensību standartiem, ko apliecina
Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) izsniegtais sertifikāts. Tas nozīmē - ja tiks sasniegts, piemēram, Latvijas rekords, tas tiks ratificēts.