Atkarības dažādās sejas, tematiskais pasākums

18.oktobrī plkst. 18:00 tiešsaistē, platformā Zoom, notiks tematisks pasākums "Atkarības dažādās sejas – pasākums pieaugušajiem, tostarp vecākiem, par atkarību izraisošo vielu un procesu mazināšanu".

Dažkārt tiek teikts, ka cilvēks ir atkarīgs arī no gaisa, ūdens, ēdiena. Kur ir atšķirība gadījumos, kad tiek runāts, piemēram, par nikotīna vai iepirkšanās atkarību? Vai ir piemēroti teikt, ka piecus vai piecpadsmit gadus vecam bērnam ir ekrānierīču atkarība? Kā jaunietim atspēkot jautājumu par marihuānas legalizēšanu un elektronisko smēķēšanas ierīču nekaitīgumu? Vai svētki iespējami bez alkohola? Ko varu darīt es pats/i, ja man rodas bažas, ka pārmērīgi aizraujos ar nevēlamām vielām vai darbībām? Kā varu palīdzēt savam draugam vai bērnam, ja ar atkarību saistītas grūtības skārušas viņu? Šie nav vienkārši jautājumi, to atbildes ir daudzšķautņainas. Atkarība iet roku rokā ar tieksmi, nepatīkamu emociju gūzmu, problēmām dažādās dzīves jomās, noliegumu, stigmu, izolāciju, nāvi. Pateikt “nē” kaut kam vilinošam un tajā pašā laikā kaitīgam ir jāmācās, un to var apgūt, esot cieņpilnās attiecībās ar sevi un sev tuvajiem.

Tēmas:

• Atkarības jēdziens
  • Atkarības riska un aizsargājošie faktori
  • Atkarības “apburtais loks”
  • Atkarības ietekme uz fizisko un psihisko veselību
  • Atkarība bērniem un jauniešiem – jaunākās tendences un kā no tām pasargāt
  • Līdzatkarība
  • Iespējamie risinājumi

Dalība pasākumā ir bez maksas!

Pasākumu vadīs SIA "Veselības centrs Vivendi" psiholoģe Daiga Zadināne.

Pieslēgšanās saite: ŠEIT

Informācijai par pasākumu sekojiet līdzi Ādažu novada pašvaldības mājas lapā un Facebook kontā

Pasākuma laikā tiks veikta fotofiksācija Projekta publicitātes mērķu nodrošināšanai.

Pasākums tiek īstenots projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Ādažu novada pašvaldības Ādažu pagastā” Nr.9.2.4.2/16/I/001, ietvaros.

logo_ansamblis