Domes un komiteju sēdes

10.jūlijā Ādažu novada pašvaldības Attīstības komitejas sēdē tika izskatīti 20 darba kārtības jautājumi.

Informē par Carnikavas plenēra rezultātiem

Carnikavas plenēra rezultātus deputātiem prezentēja Ādažu novada Būvvaldes galvenā arhitekte Dace Rumpe, izceļot vairākas arhitektu idejas, piemēram, apgaismotu Carnikavas promenādi, attīstītu transporta sistēmu, paplašinātu autostāvvietu pie gājēju tilta, Carnikavas vārtu koncepciju, kur no Rīgas puses šie "vārti" būtu Blusu krogs (kā kopienu nams), bet no Ādažu puses – Dzejnieku skvērs (pie Ojāra Vācieša un Ludmilas Azarovas ielu krustojuma), Carnikavas parka vārtus, tirgus laukuma attīstību, dzelzceļa tuneļa izbūvi, Carnikavas centrālā laukuma izveidi pie Carnikavas parka, Nākotnes ielas vīziju, ūdens ceļu attīstību un citas. Arhitekte uzsvēra, ka ir milzīgas attīstības iespējas ūdens tūrisma jomā.

Lai gan vairāki deputāti norādīja, ka plenēra arhitektu idejas ir tikai sapņi, Dace Rumpe atzina, ka sapņot vajag, jo tikai sapņojot var ieceres realizēt. Viņa rekomendēja atstāt Jūras ielu automašīnu kustībai, bet starp ielu un daudzdzīvokļu mājām veidot gājēju ielu ar atpūtas zonu. Uz nākamo Attīstības komitejas sēdi plānots sagatavot priekšlikumus par iecerēm, kuras nākotnē Carnikavā varētu realizēt.

Atgādinām, ka ar plenēra darba grupu prezentācijām var iepazīties pašvaldības tīmekļvietnē:

Iecerētas astoņas elektroauto uzlādes vietas novadā

Jau iepriekš Attīstības komitejas sēdē tika izskatīts darba kārtības jautājums par iespējamajām uzlādes staciju vietām novadā. Toreiz deputāti konceptuāli atbalstīja 11 uzlādes vietas, bet pēc detalizētākas teritoriju un tur esošo inženierkomunikāciju izvērtēšanas secināts, ka trijās vietās  (Krastupes ielā, Pirmajā ielā 26, pie TC "Kadaga") šobrīd nav efektīvi vai nav iespējams izveidot uzlādes staciju punktus. Tādējādi uz Finanšu komiteju tika nolemts virzīt astoņas potenciālās uzlādes staciju vietas:

• Ziemeļu ielā 28, Lilastē;
  • Stacijas ielas stāvlaukumā, Carnikavā;
  • Laivu ielā 2, Carnikavā;
  • Aizvēju ielas stāvlaukumā, Garciemā;
  • Stacijā "Kalngale", Kalngalē;
  • Gaujas ielā 7, Ādažos;
  • Gaujas ielā 33A, Ādažos;
  • stāvlaukumā pretī Gaujas ielai 30, Ādažos.

Plāno atteikties no dalības digitālo prasmju attīstības projektā

Deputāti uzklausīja arī informatīvo ziņojumu par sabiedrības digitālo prasmju attīstības projektu, kura mērķis ir veicināt digitālo pašapkalpošanās prasmju attīstību sabiedrībā, tādējādi veicinot personu veiksmīgāku iekļaušanos sabiedrībā, tai skaitā nodarbinātībā, ikdienas sadzīves jautājumu mūsdienīgā risināšanā un kvalitatīvas dzīves uzlabošanā.

Vairāki speciālisti gan norādīja, ka, lai gan projekts kopumā ir labs, tomēr tā rezultatīvos rādītājus nevarēs izpildīt, jo nevarēs piesaistīt tik lielu iedzīvotāju skaitu (451), kāds nepieciešams. Vienlaikus tika uzsvērts, ka ik gadu notiek arī Digitālās nedēļas, turklāt Klientu apkalpošanas centru darbiniecēm ir visas nepieciešamās zināšanas, lai iedzīvotājus izglītotu par digitālajām prasmēm, ja būs tāda nepieciešamība.

Tiek plānots, ka pašvaldība sagatavos atteikuma vēstuli Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijai. Lēmums par dalību vai atteikšanos no dalības projektā jāpieņem jūlija domes sēdē.

Citi jautājumi

Komitejas sēdē tika pieņemti arī vairāki lēmumi par adrešu piešķiršanu (dzīvokļiem Āķu ielā 1, Baltezerā un īpašuma "Ameri-3" zemes vienībai Carnikavas pagastā) un adrešu maiņu (neapdzīvotām telpām Muižkungu ielā 6, Ādažos, un Lilastes ielā 12, Lilastē).

Tāpat deputāti lēma par atļauju atdalīt zemes vienības un adrešu piešķiršanu detālplānojuma "Asteres" teritorijā, Garkalnē, zemes ierīcības projekta apstiprināšanu īpašumiem Pūpolu ielā 7 un Pūpolu ielā 9, Garupē, kā arī zemes ierīcības projekta apstiprināšanu īpašumam Rīgas ielā 23, Carnikavā.