Jaunumi izglītībā

1.jūnijā uzsāks bērnu uzņemšanu Ādažu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs uz 2022. gada 1.septembri, saskaņā ar saistošajiem noteikumiem.

Uzņemšana notiks šādā kārtībā:

• Bērnu uzņemšanas komisija pieņems lēmumu par attiecīgajās vecumgrupās uzņemamo bērnu skaitu un dzimšanas datumiem;
  • atbilstoši komisijas lēmumam datubāzē tiks izgūti uzņemamo bērnu saraksti;
  • pēc saraksta pārbaudes tajā iekļauto bērnu vecākiem datubāzē tiks nosūtīts uzaicinājums uz pieteikumā norādīto elektroniskā pasta adresi, aicinot piekrist bērna uzņemšanai iestādē no 1. septembra un iesniegt dokumentus;
  • vecākiem 10 dienu laikā jāiesniedz rakstiska atbilde bērnudārzam (e-pastā) par PIEKRIŠANU vai ATTEIKUMU;

Ja atbilde netiek iesniegta arī pēc atgādinājuma 2 darba dienu laikā, tiek uzskatīts, ka vecāks ir atteicies no piedāvātās vietas bērnudārzā.

Ja būs saņemti atteikumi, pirmsskolu vadītāji informēs komisiju par brīvo vietu skaitu un tiks organizēta uzņemšana uz atlikušajām brīvajām vietām. Šādā veidā tiks veikta uzņemšana līdz brīdim, kad tiks nokomplektētas visas brīvās vietas. Līdz ar to var gadīties, ka uzaicinājumu vecāks saņem jūlijā, augustā vai pat septembrī.

Lai bērnu uzņemšanas process noritētu raiti, ir svarīgi, lai pirmsskolas rindā būtu tikai tie bērni, kuriem tiešām ir nepieciešama vieta pirmsskolā 2022./2023.m.g.

Tāpēc lūdzam vecākus atbildīgi izvērtēt vietas nepieciešamību šajā mācību gadā. Ja vecāki ir izlēmuši, ka bērns pirmsskolas gaitas uzsāks vēlāk, aicinām pirmsskolas reģistrā mainīt vēlamo uzsākšanas datumu. Savukārt, ja ģimene saprot, ka vieta pašvaldības pirmsskolā vispār nav nepieciešama, aicinām pieteikumu anulēt (elektroniski portālā vai rakstot uz e-pastu izglitiba@adazi.lv).

Atgādnei par to, kā tiek veidots uzņemšanas saraksts, kas jādara vecākiem, saņemot uzaicinājumu, kā arī par to, kādas ir atteikuma sekas, aicinām noskatīties video, kā arī lasīt ŠEIT.

Vienlaikus arī atgādinām, ka saskaņā ar jaunajiem saistošajiem noteikumiem vecāki var pieteikties vai turpināt saņemt līdzfinansējumu par bērnu, kurš apmeklē privāto pirmsskolu vai aukli arī tad, ja bērns nav reģistrēts pirmsskolas rindā.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar Izglītības administrēšanas speciālisti Līgu Strodi, e-pasts: izglitiba@adazi.lv, tālr. +371 26620534.