Ēka

2022.gada nogalē projekta* “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Ādažu novadā” ietvaros pašvaldība rosināja grozījumus noslēgtajā vienošanās ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par jauna sociālā pakalpojuma “Specializētās darbnīcas” izveidi 16 pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem pašvaldībai piederošajās telpās Garā ielā 20, Carnikavā. Plānots, ka pakalpojuma sniegšanai nepieciešamā infrastruktūra tiks izveidota līdz 2023.gada 31.decembrim. Specializēto darbnīcu pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem pakalpojuma attīstības perspektīvu nākotnē akcentē novadā esošais bērnu ar īpašām vajadzībām skaits. Daļai no viņiem, sasniedzot pilngadību, būs nepieciešams minētais pakalpojums, lai nodrošinātu viņu iekļaušanos sabiedrībā. Specializēto darbnīcu izveidošanai plānota telpu pārbūve, kā arī aprīkojuma un mēbeļu iegāde ar izmaksām 124 442 eiro, tajā skaitā ERAF līdzfinansējums 100 000 eiro.

Projekts “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Ādažu novadā” tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu, un kopējās projekta izmaksas ir 1 275 287 eiro, t.sk. ERAF līdzfinansējums 1 024 805 eiro.

*Projekts SAM 9311 ietvaros, MK noteikumi Nr.871 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā” 9.3.1.1. pasākuma “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai” pirmās un otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi”.