Jaunumi novadā

Krūmu un kokaugu stādījumi pašvaldības īpašuma ielas kadastra daļā (jūsu īpašuma piegulošā teritorija) pasliktina satiksmes drošību un apgrūtina ielu uzturēšanas darbus. Saskaņā ar pašvaldības 19.08.2020. saistošo noteikumu Nr. 2020/22 (turpmāk – Saistošie noteikumi) 21. punktu, īpašumiem piegulošajās teritorijās, kuras pieder pašvaldībai, aizliegts stādīt un audzēt kokus, krūmus un citus zaļumstādījumus. Vēršam uzmanību, ka Saistošo noteikumu 3.2. apakšpunkts paredz – nekustamā īpašuma īpašnieks nodrošina piegulošās teritorijas kopšanu (zālienu vai zālāju nopļaušanu, ietves tīrīšanu, piegulošās teritorijas atbrīvošanu no atkritumiem, nokritušām lapām, nokaltušiem augiem un zariem, akmeņiem un citiem priekšmetiem) līdz ielas brauktuves malai, bet ne tālāk kā 6 metri, t.sk. pa nogāzi no nekustamā īpašuma robežas. Civillikuma 1099. punkts nosaka – ja koks izstiepj savus zarus virs kaimiņa zemes, kaimiņš var prasīt, lai zarus apcērt
līdz 4,5m augstumam no zemes, bet, ja koka īpašnieks to nedara, tad viņš pats var nocirst zarus līdz minētajam augstumam. Pamatojoties uz augstākminēto, lūdzam ievērot normatīvo aktu prasības un veikt regulāru piegulošās teritorijas kopšanu.
Līdz 01.11.2021. aicinām veikt jūsu īpašuma piegulošās teritorijas sakopšanu (stādījumu novākšanu). Informējam, ka pēc 01.11.2021. p/a “Carnikavas komunālserviss” kā ielu apsaimniekotājs veiks ielas atbrīvošanu no stādījumiem (dzīvžogiem, krūmājiem) bez tālākas celmu utilizācijas. Vēršam uzmanību, ka Saistošo noteikumu 27. punktā paredzēta administratīvā atbildība par 3.2. apakšpunktā minēto noteikumu pārkāpšanu, izsakot brīdinājumu vai piemērojot naudas sodu: ziskajām personām – līdz 270 naudas vienībām, juridiskajām – līdz 700 naudas vienībām.
Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar p/a “Carnikavas komunālserviss” Labiekārtošanas nodaļas vadītāju Aivi Šumilu pa tālr. +371 29296448 darba dienās no plkst. 8.00 līdz 17.00.

“Carnikavas komunālserviss”