Aktualitātes Jaunumi izglītībā
edinat 5 un6klases

Ādažu novada pašvaldības domes sēdē, 29.augustā, deputāti pieņēma lēmumu no 1. septembra līdz gada beigām bez maksas ēdināt ne tikai 1. līdz 4. klašu skolēnus, bet arī 5. un 6. klases abās pašvaldības skolās – Ādažu vidusskolā un Carnikavas vidusskolā.

Šāds lēmums balstīts, ņemot vērā valsts mērķdotācijas atlikumu, turklāt, Ministru kabineta noteikumi paredz, ka, ja izglītības iestādē ir neizmantoti valsts budžeta līdzekļi, izglītības iestādes direktors ir tiesīgs tos izlietot 5., 6., 7., 8. un 9. klašu izglītojamo ēdināšanai. Par brīvpusdienu iespējamu piešķiršanu arī otrajā semestrī pašvaldības deputāti varētu lemt gada nogalē.

Tika veikti grozījumi  Ādažu novada pašvaldības 2023. gada 26. aprīļa saistošajos noteikumos Nr. 11/2023 "Par pašvaldības pabalstu ēdināšanai pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs Ādažu novadā". Noteikumu jaunā redakcija paredz, ka tiesības uz pabalstu nepienākas ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātās mājsaimniecības statuss un pabalsts ēdināšanai bērnam, kurš apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi vai iegūst pamatizglītību, kā arī bērnam, kuram izglītības iestādē tiek nodrošināta bezmaksas ēdināšana. Noteikumu 15.punkts papildināts, paredzot, ka "pabalsta izmaksu pārtrauc 14.6. apakšpunkta gadījumā uz periodu, kad izglītības iestāde nodrošina brīvpusdienas”.