Domes un komiteju sēdes
domes ārkārtas sēdes svarīgākie jautājumi, 11092024

11.septembra Ādažu novada pašvaldības ārkārtas domes sēdē deputāti izskatīja trīs jautājumus, lemjot par finanšu līdzekļu pārvirzīšanu, dalību projektu konkursā līdzfinansējuma iegūšanai, kā arī par piekrišanu zemes iegūšanai īpašumā.

Pārvirza līdzekļus remontdarbiem un apdrošināšanai

Deputāti lēma par budžeta grozījumiem pašvaldības aģentūras "Carnikavas komunālserviss" budžeta tāmē, pārvizot 33 230 eiro steidzamu remontdarbu veikšanai.

Budžeta grozījumus bija nepieciešams veikt, lai operatīvi novērstu caurtekas bojājumu Torņa ielā, Garciemā, veiktu skolēnu autobusa virsbūves kapitālo remontu, kā arī noslēgtu līgumu ar apdrošināšanas kompāniju par pašvaldības īpašumu apdrošināšanu, lai pašvaldība neciestu zaudējumus gadījumā, ja tiek bojāts tās kustamais un nekustamais īpašums.

Atbalsta dalību konkursā līdzfinansējuma iegūšanai Laveru sūkņu stacijas pārbūvei

Tika atbalstīta dalība pasākuma intervences LA 4.3. "Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā" projektu iesniegumu atlasē, kas paredz Laveru sūkņu stacijas pārbūvi. Laveru sūkņu stacijas iekārtas ir novecojušas, tāpēc nepieciešama sūkņu stacijas pārbūve ar jaunu iegremdējamo sūkņu uzstādīšanu, kas nodrošinātu atbilstošu ūdens atsūknēšanu automātiskā režīmā.

Tomēr, lai projekts tiktu apstiprināts, nepieciešams maksimāli iespējamais punktu skaits konkursā. Viens no punktu iegūšanas veidiem ir būvprojekta izstrāde. Konkursa pieteikšanās termiņš noteikts jau šā gada novembrī, tāpēc domei bija nepieciešams iespējami ātri pieņemt attiecīgo lēmumu.

Vēl deputāti lēma par Ādažu novada pašvaldības domes piekrišanu zemes Dzilnu ielā 5, Kadagā, iegūšanai īpašumā. Šajā gadījumā steidzams lēmums bija nepieciešams, lai nepārkāptu
likumu "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" un neradītu ar to saistītos riskus.