Domes un komiteju sēdes
D SEDE 25.07.

Šodien, 25. jūlijā, darbu domē uzsāka deputāts Jānis Vaivads. Viņš tika ievēlēts par Izglītības, kultūras, sporta un sociālās komitejas, Attīstības komitejas un Finanšu komitejas locekli. Atgādinām, ka deputātu maiņa notikusi saistībā ar deputāta Raita Kubuliņa mandāta nolikšanu.

Kadagas pirmsskolas izglītības iestādei “Mežavēji” grozīts nolikums, ietverot to, ka iestāde turpmāk īstenos ne vien vispārējas pirmsskolas izglītības programmu, bet arī speciālo izglītības programmu izglītojamiem ar valodas traucējumiem, speciālās pirmsskolas izglītības programmu izglītojamajiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem.

Pieņemti vairāki lēmumi, domājot par novada iedzīvotāju ikdienas ērtībām -  Kalngalē pie veikala “Elvi” plānots ierīkot elektroautomobīļu uzladēs staciju. Vēl Ādažu novadā tiks izveidotas 8 elektroauto uzlādes stacijas:

• Ziemeļu ielā 28, Lilastē;
  • Stacijas ielā 3A, Carnikavā;
  • Laivu ielā 2, Carnikavā;
  • “Dangu mežs”, Garciemā pie Aizvēju ielas;
  • stāvlaukumā pie Vanagu ielas un dzelzceļa stacijas “Kalngale”;
  • Gaujas ielā 7, Ādažos;
  • “Gaujas parkā” blakus Gaujas ielai 33A;
  • “Gaujas ielas skvēri” stāvlaukumā Gaujas upes pusē pretī Gaujas ielai 30.

Savukārt tirdzniecības centra  “Kadaga” apmeklētāju vajadzībām tiks iznomāta zeme ar kopējo platību 130 m2,  uz kuras atrodas 9 autostāvvietas

Deputāti apstiprināja izstrādāto zemes ierīcības projektu nekustamā īpašuma zemes vienības Rīgas ielā 23, Carnikavā, sadalīšanai – paredzot dzīvojamās mājas ēku un veikalu.

Sēdē apstiprināts Viduslatvijas atkritumu apsaimniekošanas reģionālā centra reglaments. Viduslatvijas atkritumu apsaimniekošanas reģionā ietilpst Rīgas valstspilsētas, Jelgavas valstspilsētas, Ādažu, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Ķekavas, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu administratīvās teritorijas. Viduslatvijas reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plāns, kas tika pieņemts šī gada martā, paredz paplašināt atkritumu dalītās vākšanas sistēmu, attīstīt atkritumu apsaimniekošanas institucionālo sistēmu, veidojot spēcīgāku atkritumu apsaimniekošanas reģionu, un īstenot aprites ekonomikas principus, lai būtiski palielinātu atkritumu pārstrādi un samazinātu apglabājamo atkritumu apjomus. Deputāti lēma izpilddirektora vietnieci Ingu Reķi iecelt Viduslatvijas atkritumu apsaimniekošanas reģionālā centra – SIA "Getliņi EKO" uzraudzības padomē.

Lemts slēgt ar AS “Latvijas valsts meži” līgumu par personālservitūta nodibināšanu uz nekustamā īpašuma Carnikavas pagastā gruntsūdens kontroles urbumu ierīkošanai ūdensgūtnes “Carnikava” gruntsūdeņu monitoringam. Pašvaldība ir secinājusi, ka realizējot autonomās funkcijas izpildi – ūdenssaimniecības pakalpojumu organizēšanu iedzīvotājiem, un, izpildot Valsts vides dienesta prasības ūdensgūtnes “Carnikava” hidroģeoloģiskajai izpētei, nepieciešams ierīkot, papildināt, lietot un uzturēt ūdensgūtnes “Carnikava” gruntsūdeņu monitoringa sistēmu ar 3 papildu hidroģeoloģiskiem urbumiem.

Ņemot vērā, ka Saeima 13.jūnijā galīgajā lasījumā neatbalstīja priekšlikumu par Ādažu novada un Carnikavas novada atjaunošanu to administratīvajās robežās, pašvaldības izveidotā Reorganizācijas komisija 11.jūlija sēdē ierosināja turpināt darbu pie Carnikavas pagasta ūdenssaimniecības un siltumapgādes funkciju nodošanas un pabeigt līdz šā gada 31. oktobrim. Pieņemts lēmums par Carnikavas pagasta ūdenssaimniecības un siltumapgādes funkciju nodošanu, nosakot, ka SIA “Ādažu ūdens” līdz 2025. gada 31. decembrim pārslēdz līgumus par ūdenssaimniecības pakalpojumiem ar pakalpojuma saņēmējiem un SIA “Ādažu namsaimnieks” līdz 2025. gada 30. aprīlim pārslēdz līgumus par siltumapgādi Carnikavas pagastā.

Carnikavas pamatskolas direktors Raivis Pauls apstiprināts par Carnikavas vidusskolas direktoru ar 2024. gada 1. septembri.

Deputāti atbalstīja izsoles rezultātus zemesgabalu nomas maksai pasākumā “Nēģu svētki Carnikavā”.  Tiks slēgts īstermiņa zemes nomas līgums ar  AS “Cēsu alus”, kas izsolē ar augšupejošu soli nosolīja augstāko cenu nomas maksai.

Tika lemts ņemt ilgtermiņa aizņēmumu līdz 729 424 eiro no komercbankas vai Valsts kases Ādažu vidusskolas A korpusa fasādes atjaunošanai un siltināšanai. Projekta kopējās izmaksas ir 813 367 eiro.