Domes un komiteju sēdes
svarīgākais domes sēdē, 29.08.2024.

29. augustā notika Ādažu novada pašvaldības domes sēde, kurā izskatīti vairāk kā 50 jautājumi. Pieņemta virkne iedzīvotājiem labvēlīgu lēmumu izglītības jomā:

• Slēgs sadarbības līgumu ar Rīgas Tehnisko universitāti. Ādažu vidusskola jau kopš 2020.gada sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) īsteno Bērnu un jauniešu universitātes interešu izglītības programmu inženierzinātņu jomā. Pašvaldības ieskatā ir lietderīgi turpināt minēto programmu arī 2024./2025. m.g., jo tā paaugstina skolēnu ieinteresētību STEM jomas izpētē, kā arī reprezentē Ādažu vidusskolu kā RTU sadarbības partneri, veicinot tās atpazīstamību.
  • Uzklausīts informatīvais ziņojums par Carnikavas pamatskolas reorganizācijas plānu. No 1. septembra Carnikavas vidusskolā mācības uzsāks divas 10. klases, kopumā skolā ir 708 audzēkņi. Patiesi pozitīvā iezīme ir nokomplektētais nepieciešamais pedagogu skaits pilnvērtīgam mācību procesam.
  • Lai varētu īstenot Valsts aizsardzības mācību Carnikavas vidusskolā, veiks labojumus līgumā ar Jaunsardzes centru.
  • Deputāti lēma, ņemot vērā valsts mērķdotācijas atlikumu, no 1. septembra līdz gada beigām bez maksas ēdināt ne tikai 1. līdz 4. klašu skolēnus, bet arī 5. un 6. klases abās pašvaldības skolās – Ādažu vidusskolā un Carnikavas vidusskolā.  Par brīvpusdienu iespējamu piešķiršanu arī otrajā semestrī pašvaldības deputāti varētu lemt gada nogalē.
  • Savukārt Siguļu pirmsskolas izglītības iestādes “Piejūra” izglītojamo peldētapmācība no  2024. gada 1. oktobra turpināsies Ādažu pirmsskolas izglītības iestādes “Strautiņš” peldbaseinā.

Atbalstīts Carnikavas senioru biedrības “Senči” projekts “Ādažu novada senioru veselības uzturēšana”, piešķirot pašvaldības līdzfinansējumu 2000 eiro. Projekta mērķis ir sekmēt veselīga dzīvesveida ieradumus Ādažu novada senioru ikdienā, iepazīstinot seniorus ar fiziskās un mentālās veselības veicināšanas metodēm un nodrošinot 20 nodarbības 2 reizes nedēļā Carnikavas Tautas nama “Ozolaine” Lielajā zālē.

Pieņemts lēmums lokālplānojumu nekustamajā īpašumā “Baltās pļavas”, Garciemā nodot publiskajai apspriešanai. Publiskās apspriešanas termiņu plānots noteikt četras nedēļas. Lokālplānojuma izstrādāšanas mērķis ir pamatot zemes gabala sadali un savstarpējo robežu pārkārtošanu savrupmāju un publiskas apbūves nolūkos, un ar to saistītu infrastruktūras objektu izvietošanu, nodrošinot piekļūšanu katrai jaunveidojamai zemes vienībai, ielas veidojot kā atsevišķas zemes vienības, kā arī mainīt zonējumu daļai teritorijas no “Lauksaimniecības teritorija” (L) uz “Savrupmāju apbūves teritorija” (DzS1).

Lemts piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus īpašniekiem, kuri ar savu finansējumu veic ceļa seguma atjaunošanas izdevumu apmaksu Cīruļu ielā, veicot ceļa uzlabojumus– dubultās virsmas apstrādi. Tā kā ceļš būs izmantojams sabiedrības vajadzībām īpašniekiem būs tiesības saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu.

Saistībā ar to, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir pieņēmusi lēmumu par SIA "Getliņi EKO" sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu pieaugumu, ar iesniegumiem pašvaldībā vērsušies arī atkritumu apsaimniekotāji SIA "Eco Baltija vide" (Ādažu pagastā) un SIA "Clean R" (Carnikavas pagastā). Atbilstoši projektam atkritumu apsaimniekošanas maksa Ādažu pagastā pieaugs no 32.32 eiro/ m3 līdz 33.96 eiro/m3 (bez PVN) par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, kā arī no 19.39eiro/ m3 līdz 20.38 eiro/ m3 par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu. Savukārt Carnikavas pagastā tarifs pieaugs no 26.61 eiro/ m3 līdz 28.37 eiro/m3 par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un 15.96eiro/ m3 līdz 17.02 eiro/ m3 par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu. Turklāt ar 2025.gada 1. janvāri paredzēts vēl nedaudz paaugstināt tarifus, attiecīgi, 29.05 eiro/ m3 par nešķirotajiem atkritumiem un 17.43 eiro/ m3 par bioloģiskajiem atkritumiem.

Deputāti lēma organizēt atklātu konkursu uz Ādažu novada pašvaldības aģentūras “Carnikavas komunālserviss” direktora amatu.

Atbalstīts lēmums paplašināt Ādažu centra centralizētās kanalizācijas sistēmas aglomerāciju 1,22 km garumā, posmā no Laveru ceļa un Ataru ceļa pagrieziena līdz Pūcītes ielas un Ataru ceļa krustojumam, Ādažu pagastā.

Pieņemti vairāki lēmumi par adrešu piešķiršanu un īpašuma sakārtošanu dažādās Ādažu novada apdzīvotās teritorijās, kā arī apstiprināta virkne zemes ierīcības projektu.