Domes un komiteju sēdes
28dec domes sede

28.decembrī Ādažu novada pašvaldības domes sēdē tika izskatīti 54 jautājumi, tai skaitā 1 slēgtās daļas jautājums.

Sekmīgam pašvaldības darba turpinājumam būtisks ir domes sēdē pieņemtais 2024. gada budžets. Budžeta ieņēmumi 2024. gadā plānoti 50 914 203 eiro apmērā, un tos veido nodokļu un nenodokļu ieņēmumi (nodevas, naudas sodi un sankcijas), ieņēmumi no pašvaldības īpašumu pārdošanas, iestāžu sniegtajiem maksas pakalpojumiem un citiem pašu ieņēmumiem, kā arī transferti (mērķdotācijas, kas tiek saņemtas no atsevišķām ministrijām un pašvaldībām un paredzētas galvenokārt pedagogu darba samaksai, kā arī ES fondu finansēto projektu īstenošanai un pašvaldību maksājumiem par izglītības pakalpojumiem).

Pašvaldībām no kopējās iekasētā iedzīvotāju nodokļa masas tiek atskaitīti tikai 75 %, un 25 % tiek novirzīti valstij, atskaitījumu proporcija ir noteikta 2023. gada līmenī, lai gan 2020. gadā un iepriekšējos gados tā bija 80 % un 20 %.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa prognoze ir 34 831 773 eiro.

Nekustamā īpašuma nodokļa  prognoze (ieskaitot iepriekšējo gadu parādus) par zemi - 2 040 018 eiro, par ēkām – 410 967 eiro, par mājokļiem un inženierbūvēm – 721 866 eiro.

Budžeta izdevumi plānoti 58 317 823 eiro apmērā un Valsts kases aizņēmumu pamatsummu atmaksas 2024. gadā plānotas 3 486 155 eiro apmērā.

Pašvaldības budžeta izdevumu lielākā daļa tiks tērēta izglītībai (40 %) un pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai (23 %).

Iegādāsies nekustamo īpašumu "Liepnieki" skolas būvniecībai

Deputāti atbalstīja nekustamā īpašuma “Liepnieki”, Ādažu pilsētā, Podnieku apkaimē, pie Podnieku un Krastupes ielu krustojuma iegādi 5,2038 ha platībā pašvaldības pamatfunkciju izpildes nodrošināšanai par cenu 1 037 000 eiro. Paredzēts nekustamo īpašumu izmantot pašvaldības izglītības iestādes ēkas 1. - 9. klasei un tai piekritīgas sporta infrastruktūras būvniecībai, tādējādi nodrošinot pamatskolas izglītības un sporta pieejamību lielākajai daļai Ūbeļu – Krastupes ielu daudzdzīvokļu māju, kā arī Garkalnes, Alderu un Baltezera iedzīvotāju dzīves vietu tuvumā.

Atkritumu apsaimniekošanas maksa Carnikavas pagastā

Apsaimniekotājs "Clean R" aicināja veikt izmaiņas sadzīves atkritumu tarifā, attiecinot 10% no bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem sadzīves atkritumu tarifā, kam pašvaldība nepiekrita, piedāvājot 5% attiecinājumu. Lemts veikt korekcijas tarifā - tas kļūst par 0,68 eiro/km3 lielākspar sadzīves atkritumu izvešanu: maksa par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu 26,61 eiro/m3, par bioloģisko atkritumu – 16,46 eiro/m3.

Ādažu novadā būs vairāk vēlēšanu iecirkņu

Lai nodrošinātu efektīvu  Eiroparlamenta vēlēšanu norisi, kas notiks 2024.gada 8.jūnijā, un ņemot vērā, ka pēdējos gados Ādažu novadā strauji pieaudzis balsstiesīgo vēlētāju skaits un iecirkņu trūkums rada lielu vēlētāju plūsmu un rindu veidošanos, lemts izveidot divus jaunus vēlēšanu iecirkņus – pa vienam Ādažos un Carnikavā.  Tādējādi divi iecirkņi atrastos Ādažu Kultūras centrā, pa vienam Kadagas pirmsskolas izglītības iestādē "Mežavēji", Carnikavas Tautas namā "Ozolaine", Kalngales brīvā laika pavadīšanas centrā "Kadiķis" un pašvaldības ēkā Stacijas ielā 5, Carnikavā, bet divi jaunie iecirkņi tiktu izvietoti Ādažu vidusskolas sākumskolā un Carnikavā pamatskola.

Citi būtiski jautājumi

Tāpat domes sēdē tika izskatīti vēl citi jautājumi, piemēram, apstiprināti virkne zemes ierīcības projekti, atļauja uzsākt lokālplānojumu. Attiecībā par bērnu skaitu izmaiņām Ādažu vidusskolas pirmsskolas grupās noteikts, ka Ādažu vidusskolas pirmsskolas izglītības posmā tiek nodrošinātas 3 grupas, nosakot ne vairāk kā 24 izglītojamos katrā grupā.  Saistošie noteikumi “Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Ādažu novadā” tika papildināti ar precizējumu, ka īpašniekam vai turētājam, papildus normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, ir pienākums izmest savāktos Mājdzīvnieka atstātos ekskrementus speciālās urnās vai atkritumu urnās.

Novadā būs suņu apmācības laukums

Sēdē tika atbalstīta zemes piešķiršana suņu apmācības laukuma izveidei aktīvās atpūtas trases “Zibeņi” teritorijā, Carnikavā. Aktīvās atpūtas parka “Zibeņi” daļā paredzēts izveidot treniņu un citu sportisko aktivitāšu norišu laukumu 2100 m2 platībā (60 x 35 m).

Par maksas pakalpojumiem Ādažu novada dzimtsarakstu nodaļā

Domes deputāti lēma arī par maksas pakalpojumiem Ādažu novada dzimtsarakstu nodaļā. Izmaksu pieaugums attieksies tikai uz Dzimtsarakstu nodaļā sniegtajiem pakalpojumiem, bet uz izbraukuma pakalpojumiem paliks nemainīgs, tomēr tiks paaugstināta pakalpojuma maksa laulību ceremonijām brīvdienās un svētku dienās. Piemēram, svinīga laulības reģistrācijas ceremonija Dzimtsarakstu nodaļas telpā, t.sk. Ādažu novada kultūras centra telpās, Carnikavas Novadpētniecības centrā un Carnikavas Tautas namā “Ozolaine” maksās 50 eiro, ja vismaz viens no pieteicējiem deklarēts Ādažu novadā, 90 eiro, ja neviens no pieteicējiem nav deklarēts Ādažu novadā. Svinīga laulības reģistrācijas ceremonijas vadīšana citā piemērotā vietā Ādažu novada administratīvajā teritorijā: 170 eiro, ja vismaz viens no pieteicējiem deklarēts Ādažu novadā, un 200 eiro,  ja neviens no pieteicējiem nav deklarēts Ādažu novadā.