Domes un komiteju sēdes
30.05 dome

30. maijā Ādažu pašvaldības dome izskatīja un pieņēma kolektīvo iesniegumu ar 431 parakstu par pirmsskolas izglītības iestādes un Krastupes ielas projektu realizāciju Podniekos. Iesniegumā lūgts realizēt uzsāktā pirmsskolas izglītības iestādes un Krastupes ielas projekta izpildi pēc iespējas ātrāk, jo projekts ir vitāli svarīgs iedzīvotāju labbūtībai, drošībai un sakārtotai infrastruktūrai. Tostarp tiktu uzlaboti ceļi un ielas, papildus atslogotu Ādažu centru no automašīnām, kas nogādā bērnus uz tur esošām izglītības iestādēm.

Kolektīvā iesnieguma iesniedzēju pārstāvis domes sēdē papildus paskaidroja, ka projekta realizāciju vēlams nekavēt, jo iesniegumā ir pamatoti argumenti, kāpēc Podnieku apkaimē nepieciešama gan ceļu infrastruktūras sakārtošana, gan jauna izglītības iestāde.

Pašvaldība ir lēmusi par labu projekta realizācijai, jo pašvaldības dome atzīst, ka jautājums par nepietiekošo vietu skaitu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs ir aktuāls vairākus gadus. Rindā uz vietu pašvaldības izglītības iestādēs 2021. gada jūnijā bija reģistrēti 658 bērni un pašvaldība nevarēja nodrošināt vietas 375 bērniem (no tiem apmēram 100 bērni vēl nebija sasnieguši 1,5 gadu vecumu).

Lai pieteiktos ārējam finansējumam (ERAF 5 milj.eiro), pašvaldība 15.12.2023. iesniedza Centrālajai finanšu un līguma aģentūrai (CFLA) projekta “Jauna pirmsskolas izglītības iestāde Podniekos” pieteikumu programmā “SAM 4.2.1.7. Pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūras attīstība”. Šobrīd vēl notiek projekta vērtēšana CFLA.

16.11.2023. pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA “BM-projekts” par būvprojekta izstrādi “Podnieku pirmsskolas izglītības iestāde Ādažos” un autoruzraudzības veikšanu.

Par Ādažu novada pašvaldības maksas autostāvvietu lietošanu sabiedriskajā apspriešanā netika saņemti iebildumi. Grozījumi nosaka, ka atļauju bezmaksas transportlīdzekļu novietošanai pašvaldības maksas autostāvvietās ir tiesības saņemt arī transportlīdzekļu īpašniekiem ar III grupas invaliditāti, kuru dzīvesvieta deklarēta Ādažu novadā un transportlīdzekļu īpašniekiem, kuri sasnieguši 65 gadu vecumu. Lai saņemtu atļauju, ir jāiesniedz iesniegums Klientu apkalpošanas centros vai P/a “Carnikavas komunālserviss”, apliecinot, ka transportlīdzeklis pieder fiziskai personai.

Jauna iniciatīva pašvaldībā būs laulību jubilejas pasākumu organizēšana. Dzimtsarakstu nodaļa līdz kārtējā gada 31. augustam publicēs pašvaldības informatīvajā izdevumā “Ādažu Novada Vēstis” un tīmekļa vietnē www.adazunovads.lv aicinājumu pieteikties laulāto pārus, kuru vismaz viena laulātā deklarētā dzīvesvieta ir Ādažu novada administratīvajā teritorijā un kuriem kārtējā gadā ir 25 gadu laulību jubileja, vai turpmāka laulību jubileja ir pēc katriem 5 gadiem.

Pieņemts Carnikavas vidusskolas nolikums, jo ar nākamo mācību gadu – 2024./2025. Carnikavas pamatskola kļūst par vidusskolu, tiks uzņemtas 2 desmitās klases ar ne vairāk kā 24 skolēniem katrā klasē. Ādažu vidusskolā uzņems 75 izglītojamos trīs 10. klasēs.

Turpinās adrešu sakārtošana Ādažu novadā. Pieņemts lēmums sakārtot adreses Gaujas ciemā, Garciemā un Garkalnē, kā arī piešķirt adreses jaunizveidotiem dzīvokļiem Ādažos, Rīgas gatvē un telpu grupām (dzīvokļiem) Carnikavā, Jūras ielā 61.

Pieņemti saistošie noteikumi “Par Ādažu novada teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu”. Noteikumi  nepieciešami, lai noteiktu kārtību publiskām teritorijām piegulošajiem nesakoptajiem īpašumiem, kuros netiek savlaicīgi nopļauta zāle, notīrīts sniegs. Noteikumos nostiprināta līdzšinējā kārtība īpašumam piegulošās publiskās teritorijas kopšanā, un uzkopjamā platība noteikta ņemot vērā faktisko situāciju.

Ādažu stadionā tiks ierīkota automātiskā laistīšanas sistēma. Šobrīd Ādažu stadionam ir augsta noslodze, jo to izmanto gan Ādažu vidusskola, Ādažu Bērnu un jaunatnes sporta skola, biedrības "Futbola klubs Ādaži" un "RFS Academy Ādaži", gan novada iedzīvotāji. Lai futbola laukumu uzturētu labā stāvoklī, svarīga ir zāliena laistīšana. Laistīšanas sistēmu ierīkošanu veiks Latvijas Futbola federācija, kas atbalsta projekta realizēšanu. Paredzamās izmaksas ir ap 19 000 eiro līdzfinansējuma no Sporta nodaļas budžeta.