Jaunumi sportā
Nikass Purpišs, džudo, ĀBJSS
Nikass Purpišs (baltajā kimono) Foto: Eiropas Džudo savienība

Fuenhirolas pilsētā Spānijā aizvadīts Eiropas kausa izcīņas posms džudo kadetiem (U-18). Kopumā šajās sacensībās piedalījās 484 sportisti no 23 pasaules valstīm, 19 džudisti no Latvijas, tai skaitā četri Ādažu Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi.

Visaugstvērtīgāko rezultātu sasniedza Nikass Purpišs, kas svara kategorijā līdz 73 kilogramiem, izcīnīja piekto vietu. 40 dalībnieku konkurencē Purpišs turnīru iesāka ar uzvarām pār Marokas, Francijas un Lielbritānijas sportistiem, bet izšķirošajā cīņā par iekļūšanu finālā piekāpās vēlākajam sudraba medaļniekam Žavanisam Belevālam no Francijas. Gandarījuma turnīrā Purpišam bija iespēja cīnīties par bronzas medaļu, tomēr divu Latvijas sportistu cīņā Nikass piekāpās Aleksandram Avdejevam, izcīnot piekto vietu. Šajā svara kategorijā startēja arī cits Ādažu novada džudists Ernests Brigmanis Briģis, kurš izcīnīja 13.vietu.

Svara kategorijā līdz 50 kilogramiem labāko desmitniekā iekļuva Kristaps Gucaļuks, izcīnot devīto vietu, bet svarā līdz 60 kilogramiem 19.vietu ieņēma Fricis Roberts Štrauss. Sveicam sportistus un viņu treneri Leonīdu Kuzņecovu ar sasniegtajiem rezultātiem.

Februārī mūsu jaunie džudisti ar labiem panākumiem piedalījās arī citās sacensībās. Latvijas čempionātā U-21 pie vairākus gadus vecākiem sportistiem Nikass Purpišs un Roberts Bankevics (svarā līdz 66kg) izcīnīja piektās vietas, bet Ernests Brigmanis Briģis - septīto. Igaunijas U-18 meistarsacīkstēs džudo Kristaps Gucaļuks izcīnīja sudraba medaļu. Bagātīgu medaļu krājumu jaunie ādažnieki ieguva turnīrā "Sigulda Open" dažādās vecuma grupās un svara kategorijās izcīnot 24 medaļas, tai skaitā piecas zelta godalgas.