Energoefektivitāte
Karīna Miķelsone un Marko Bailo
Ādažu novada pašvaldības priekšsēdētāja Karīna Miķelsone un Maljano Alpu pašvaldības vadītājs Marko Bailo. Publicitātes foto.

Ādažu novada pašvaldības Enerģētikas darba grupas pārstāvji trešdien, 2.oktobrī, piedalījās konferencē "RECALL - RenewableEnergy Communities for ALL" (Recall – atjaunojamās enerģijas kopienas visiem), ko organizēja Maljano Alpu pašvaldība Itālijā.

Uzsākot konferenci Maljano Alpu pašvaldības pārstāvji dalījās savā pieredzē. 2020.gadā, uzstādot uz rātsnama jumta saules paneļu sistēmu un nodrošinot viedās tehnoloģijas saražotās eletrības plūsmu vadībai un uzskaitei, Maljano Alpu pašvaldība izveidoja pirmo atjaunojamās enerģijas kopienu Itālijā. Jau tobrīd saražoto elektroenerģiju izmantoja ne tikai pati pašvaldība, bet arī vietējās bibliotēkas, skolas un sporta zāles.

Galvenais ieguvums visiem, kuri iesaistījušies atjaunojamās enerģijas kopienā, ir mazākas izmaksas par elektroenerģiju.

Konferencē Ādažu un Preiļu pašvaldības veica arī praktisku uzdevumu, simulējot Maljano Alpu labās prakses pielietojamību Latvijas teritorijā, izmantojot eksperimentālo digitālo platformu "Energeea".

Dalība projektā paredz arī sekmēt energokopienu veidošanos Ādažu novada teritorijā.