Domes un komiteju sēdes
Finkom 19.06

Finanšu komiteja 19. jūnija sēdē atbalstīja ieceri Ādažu novada Mākslu skolai pieņemt dāvinājumā no SIA “Mikrotīkls” tīkla aparatūras iekārtas ar programmatūru bezvadu interneta nodrošināšanai 4192,60 eiro vērtībā. Šobrīd skolas tīkla darbība kļūst lēnāka, ir novērojama tīkla nestabilitāte un veiktspējas kritums. Dāvinājuma pieņemšanas rezultātā skolā tiktu uzstādītas 39 jaunas tīkla iekārtas, kas uzlabos tīkla drošību, aizsargājot iestādi pret moderniem kiberdraudiem.

Finanšu komitejas deputāti piekrita piešķirt subsīdijas dalībai sporta sacensībās un nometnēs. Atbalstīja 150 eiro piešķiršanu biedrībai “Latvijas Tenisa Savienība” tenisista dalībai starptautiskās sacensībās;  350 eiro biedrībai “Latvijas Paukošanas federācija” sportista dalībai sporta nometnē, kā arī atbalstīja 300 eiro biedrībai “Latvijas orientēšanās federācija” dalībai FISU Pasaules Universiādē.

Komiteja uzklausīja ziņojumu par projektu, kura ietvaros paredzēts izbūvēt jaunu aizsargdambi no Kadagas tilta līdz Gaujas - Daugavas kanālam, jaunu sūkņu staciju pie Vējupes caurtekas regulatora, nostiprināt Gaujas upes kreiso krastu ar rievsienām un paaugstināt ceļa Ādaži - Kadaga klātni. Pamatojoties uz likumdošanā noteikto, dambjiem kalpošanas ilgums nodrošināms vismaz 50 gadus, līdz ar to dambju infrastruktūras izbūves gadījumā paredzētas īpašuma vai valdījuma tiesības, proti, dambja atjaunošanas, pārbūves un jaunas būvniecības gadījumā jānodrošina, ka nekustamais īpašums ir projekta iesniedzēja īpašumā. Daļa zemes īpašumi no privātīpašniekiem pašvaldībai ir jāatpērk. Ir apzināti zemes gabalu īpašnieki par jaunā aizsargdambja izbūvi viņu zemes gabalos un iespējamo īpašuma vienību pārdošanu. Deputāti konceptuāli atbalstīja zemes gabalu īpašumu iegādi atbilstoši potenciālā aizsargdambja trases novietojumam. Prognozējamās izmaksas, kas varētu rasties pašvaldībai, atpērkot zemes vienības no zemes gabalu īpašniekiem, būtu līdz 180 000 eiro (t.sk. zemes ierīcības projekti un nekustamā īpašuma novērtējums) apmērā. Finansējuma apmērs tiks precizēts būvprojekta izstrādes laikā un pēc sertificētu vērtētāju atzinuma saņemšanas. Plānotais Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 4 080 000 eiro, pašvaldības līdzfinansējums 720 000 eiro. Kopējais projekta finansējums plānots 4 800 000 eiro. Projekta īstenošana paredzēta līdz 2029. gada 31. decembrim.

Atbalstīts "Iekšējā audita nolikuma" projekts virzībai izskatīšanai pašvaldības domes sēdē. Nolikums nosaka Ādažu novada pašvaldības iekšējā audita mērķi, funkcijas, uzdevumus, pienākumus un tiesības. Iekšējā audita mērķis ir sniegt neatkarīgu un objektīvu vērtējumu par pašvaldības iekšējās kontroles sistēmas darbību un efektivitāti.

Uzklausīts ziņojums par Ādažu novada teritorijas plānojuma izstrādi 2024.gada 1.pusgadā. Laikā no 2024.gada janvāra līdz jūnijam apkopoti un izvērtēti 10 rakstiski saņemtie fizisku un juridisku personu priekšlikumi teritorijas plānojuma izstrādei. Saņemti un izskatīti no VSIA “Latvijas valsts ceļi” saņemtie papildus nosacījumi un informācija par plānotā transporta mezgla uz A1 šosejas risinājumiem. Turpināts  darbs pie spēkā esošo teritorijas plānojumu Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu izvērtēšanas, salīdzināšanas un konsolidētas redakcijas sagatavošanas, pārskatot spēkā esošos Ādažu un Carnikavas novadu teritorijas plānojumu apbūves noteikumus un to normu pamatotību. Pilnveidota Ainavu tematiskā plāna redakcija. Veikta Transporta attīstības tematiskā plāna izstrāde, organizējot darba grupas sanāksmes kopā ar plāna izstrādātājiem SIA “Grupa93” par izstrādes progresu, ielu un ceļu klasifikāciju, ūdenstransportu. Izvērtētas spēkā esošajā Ādažu novada teritorijas plānojumā noteiktās teritorijas, perspektīvie pašvaldības ceļi un ielas, kā arī plānotie tilti un savienojumi.

Vēl tika uzklausīts ziņojums par maksimālo būvdarbu veikšanas ilgumu līdz būves nodošanai ekspluatācijā. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” (spēkā no 01.10.2014.) maksimālais būvdarbu veikšanas ilgums līdz būves nodošanai ekspluatācijā: būvēm, kurām tika veikts paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējums, – pieci gadi, bet pārējām būvēm – astoņi gadi.  Šobrīd novada būvatļauju skaits, kurām ir pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais, kopējais būvdarbu veikšanas ilgums ir 1012, t.sk. Ādažu pagastā 299 un Carnikavas pagastā 713. Pēc 2024. gada 31. decembra būvi, kuras būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu veikšanas ilgums līdz mēnesim, kad parakstīts akts par būves pieņemšanu ekspluatācijā, apliks ar nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) likmi 3 % apmērā no lielākās būves vai būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības.