Domes un komiteju sēdes
svarīgākie lēmumi, FK17072024

Trešdien, 17.jūlijā, Ādažu novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē tika izskatīti 26 jautājumi, tai skaitā uzklausīti pieci informatīvie ziņojumi.

Atbalsta Viduslatvijas atkritumu apsaimniekošanas centra izveidošanu

Deputāti pieņēma lēmumu par Viduslatvijas atkritumu apsaimniekošanas centra izveidošanu un pārvaldes uzdevumu deleģēšanu.

Viduslatvijas atkritumu apsaimniekošanas reģionā ietilpst Rīgas valstspilsētas, Jelgavas valstspilsētas, Ādažu, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Ķekavas, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu administratīvās teritorijas. Viduslatvijas reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plāns, kas tika pieņemts šī gada martā, paredz paplašināt atkritumu dalītās vākšanas sistēmu, attīstīt atkritumu apsaimniekošanas institucionālo sistēmu, veidojot spēcīgāku atkritumu apsaimniekošanas reģionu, un īstenot aprites ekonomikas principus, lai būtiski palielinātu atkritumu pārstrādi un samazinātu apglabājamo atkritumu apjomus. Deputāti lēma par izpilddirektora vietnieces Ingas Reķes virzīšanu iecelšanai Viduslatvijas atkritumu apsaimniekošanas reģionālā centra – SIA "Getliņi EKO" uzraudzības padomē, par ko vēl būs jālemj domes sēdē.

Virza grozījumus par Carnikavas pagasta ūdenssaimniecības un siltumapgādes funkciju nodošanu "Ādažu ūdenim" un "Ādažu namsaimniekam" līdz 31.oktobrim

Tika veikti grozījumi Ādažu novada pašvaldības domes 22.07.2022. lēmumā Nr. 320 Par Carnikavas pagasta ūdenssaimniecības nodošanu SIA "Ādažu ūdens" un 26.04.2023. lēmumā Nr. 162 "Par pašvaldības siltumapgādes funkcijas Carnikavā nodošanu SIA "Ādažu namsaimnieks".

Ņemot vērā, ka Saeima 13.jūnijā galīgajā lasījumā neatbalstīja priekšlikumu par Ādažu novada un Carnikavas novada atjaunošanu to administratīvajās robežās, pašvaldības izveidotā Reorganizācijas komisija 11.jūlija sēdē ierosināja funkciju nodošanu pabeigt ātrāk - līdz šā gada 31. oktobrim.

Vienlaikus, Reorganizācijas komisija konstatēja, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ar 2019. gada 7. marta lēmumu Nr. 1/13 "Vispārējās atļaujas un reģistrācijas noteikumi enerģētikas nozarē" noteica tarifu piemērošanas kārtību gadījumos, ja komersants (šajā gadījumā - SIA “Ādažu namsaimnieks”) pēc siltumapgādes pakalpojumu sniegšanas pārņemšanas regulējamus sabiedriskos pakalpojumus sniedz plašākā teritorijā, nekā līdz šim. Pretēji vairāku deputātu bažām par tarifa pieaugumu, "Ādažu ūdens" valdes loceklis Aivars Dundurs norādīja, ka pēc funkciju nodošanas tarifs Carnikavā nemainīsies.

Atbalsta astoņu potenciālo elektroauto uzlādes vietu izveidi novadā

Jau iepriekš Attīstības komitejas sēdēs tika skatīts jautājums par iespējamajām uzlādes staciju vietām novadā.  Pēc 11 potenciālo teritoriju detalizētākas izpētes un tur esošo inženierkomunikāciju izvērtēšanas secināts, ka trijās vietās  (Krastupes ielā, Pirmajā ielā 26, pie TC "Kadaga") šobrīd nav efektīvi vai nav iespējams izveidot uzlādes staciju punktus. Tādējādi uz domes sēdi apstiprināšanai virzīt astoņas potenciālās uzlādes staciju vietas:

• Ziemeļu ielā 28, Lilastē;
  • Stacijas ielas stāvlaukumā, Carnikavā;
  • Laivu ielā 2, Carnikavā;
  • Aizvēju ielas stāvlaukumā, Garciemā;
  • Stacijā "Kalngale", Kalngalē;
  • Gaujas ielā 7, Ādažos;
  • Gaujas ielā 33A, Ādažos;
  • stāvlaukumā pretī Gaujas ielai 30, Ādažos.

Lēmuma izpildei nepieciešamais finansējums 2400 eiro apmērā tiks nodrošināts no pašvaldības 2024. gada budžeta nesadalītā konta atlikuma.

Izskata jautājumu par Carnikavas vidusskolu, pārceļot darbiniekus viņiem piekritīgos amatos

Tika izskatīts jautājums par Carnikavas pamatskolas reorganizāciju, dibinot vispārējās vidējās izglītības iestādi – Carnikavas vidusskolu, virzot to uz apstiprināšanu domes sēdē. Paredzēts līdz 2024. gada 1. septembrim reorganizējamās Carnikavas pamatskolas darbiniekus pārcelt darbā uz Carnikavas vidusskolu viņiem piekritīgos amatos, nodrošinot spēkā esošo darba līgumu un sociālo garantiju nepārtrauktību un pēctecību. Carnikavas vidusskola pārņems Carnikavas pamatskolas finanšu, mantas, tiesību, saistību un darba organizācijas jautājumus.

Atbalsta lēmumu par zemes iznomāšanu autostāvvietām Kadagā

Deputāti lēma iznomāt SIA "Ādažu īpašumi" divu pašvaldības apbūvētu zemes vienību daļu ar kopējo platību 130 m2,  uz kuras atrodas deviņas autostāvvietas, noslēdzot līgumu un nosakot, nomas maksu  3 eiro/m2 mēnesī (bez PVN) un nomas līguma termiņu – 12 mēnešus no līguma spēkā stāšanas dienas.

Uzklausa informatīvos ziņojumus

Finanšu komitejas sēdē tika uzklausīti arī vairāki informatīvie ziņojumi - par pašvaldības policijas darbu publiskajos ūdeņos, par pašvaldības budžeta izpildi par 2024.gada pirmajā pusgadā, par pašvaldības aģentūras "Carnikavas komunālserviss" budžeta izpildi 2024.gada pirmajā pusgadā, kā arī biedrību "Jūras Zeme" un "Gaujas Partnerība" darbību šī 2024.gada pirmajā pusgadā.

Pašvaldības policijas priekšnieks Oskars Feldmanis informēja par policijas darbu publiskajos ūdeņos. Uz deputātu jautājumu un aicinājumu par biežākiem reidiem pie publiskajiem ūdeņiem vasaras sezonā, Feldmanis atbildēja, ka to ierobežo darbinieku resursi, ņemot vērā, ka policistiem jāreaģē arī uz izsaukumiem. Viņš izteica priekšlikumu sezonāli pieņemt darbā papildus inspektorus, kuri veiktu uzraudzību un kontroli publiskajos ūdeņos un dabas parkā "Piejūra".