Domes un komiteju sēdes
Finanšu komiteja, Ādaži 17012024

Trešdien, 17. janvārī, Ādažu novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē tika skatīts 31 jautājums, tai skaitā viens slēgtās daļas jautājums. Iepazīstinām ar aktuālākajiem jautājumiem.

Palielina līdzfinansējumu pirmsskolas izglītības apguvei
Finanšu komitejas deputāti apstiprināja līdzfinansējuma apmēru vienam izglītojamajam pirmsskolas izglītības programmas apguvei privātajā izglītības iestādē.  Bērniem no pusotra gada līdz četru gadu vecumam atbalsts pieaudzis par 45 eiro, sasniedzot 410 eiro, savukārt bērniem, kuri saņem obligāto sagatavošanu pamatizglītības ieguvei (5-7 gadi) – par 21 eiro un tagad ir 299 eiro.

Diskutē par iedzīvotāju priekšlikumiem
Deputāti arī uzklausīja ziņojumu par priekšlikumiem par saistošo noteikumu "Par Ādažu novada teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu" projektu. Divu nedēļu laikā pašvaldība no četriem iedzīvotājiem kopumā saņēma 22 priekšlikumus. Atbalstāmie priekšlikumi tiks sagatavoti un saistošo noteikumu projektā prezentēti deputātiem Attīstības komitejas sēdē.

Atbalsta telpu nodošanu ģimenes ārsta prakses sniegšanai
Konceptuāli tika atbalstīts nomas objekta Garajā ielā 20, Carnikavā (telpas 76,2 m2 platībā), nodošana iznomāšanai SIA "MM Medical" ģimenes ārsta prakses pakalpojumu sniegšanai uz 10 gadiem.

Ādažu pagastā mainīsies atkritumu apsaimniekošanas tarifi
No 2024. gada 1. janvāra paaugstinājās dabas resursu nodokļa likme par atkritumu apglabāšanu un sadzīves atkritumiem. Šīs likmes pieauguma ietekmē mainīsies arī tarifs par sadzīves atkritumu pieņemšanu apglabāšanai sadzīves atkritumu poligonā "Getliņi". Mainoties šiem tarifiem, atkritumu apsaimniekotājs Ādažu pagastā "Eco Baltia Vide" noteicis jaunu atkritumu apsaimniekošanas maksu - 38.99 eiro/m3 ar PVN nešķirotajiem sadzīves atkritumiem un 23.39 eiro/m3 ar PVN par bioloģiskajiem atkritumiem. Nešķirotajiem atkritumiem tarifs pieaugs par 6.53 eiro/m3, bet bioloģiskajiem atkritumiem samazināsies par 2.94 eiro/m3.

Citi jautājumi
Deputāti izskatīja arī jautājumu par subsīdijām sportam 2024.gadam. Saņemti 16 pieteikumi subsīdijas saņemšanai sporta pasākumu organizēšanai Ādažu novadā, viens iesniegums dalībai sporta sacensībās un treniņnometnēs, kā arī 17 pieteikumi Ādažu novada pašvaldībā reģistrētu sporta organizāciju darbības nodrošināšanai. Kopumā plānotas pašvaldības subsīdijas 78 764 eiro apmērā.

Katru gadu pašvaldībai tiek piešķirti valsts dotāciju līdzekļi ceļu tīkla uzturēšanai. Šogad valsts dotācijas būs 403 896 eiro, kas ir par vairāk nekā 60 000 eiro nekā pirms gada. Arī turpmākajos gados dotācijas paredzams, ka pieaugs – 428 000 eiro 2025. gadā un 454 000 eiro 2026. gadā.

Pašvaldības aģentūra "Carnikavas komunālserviss" sniedza atskaiti par budžeta izpildi 2023.gada 4. ceturksnī. Finanšu nodaļa informēja par grozījumiem Ādažu novada 2024.gada budžetā

Izstrādāts Ādažu novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plāns
Sēdes slēgtajā daļā deputāti tika iepazīstināti ar sagatavoto Ādažu novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plānu, kas satur arī konfidenciālu informāciju. Pēc plāna apstiprināšanas domes sēdē Ādažu novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plāna militārais pielikums tiks nodots Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 19. Kaujas Nodrošinājuma bataljonam.

Ar Finanšu komitejas sēdes darba kārtību un visiem skatītajiem jautājumiem varat iepazīties šeit: