Uzsākot jaunā Ādažu novada teritorijas plānojuma izstrādi, pašvaldības Teritorijas plānošanas nodaļa sadarbībā ar citām pašvaldības struktūrvienībām janvārī organizēja trīs tikšanās ar iedzīvotājiem – vienu attālināti un divas klātienē – gan Ādažos, gan Carnikavā. Iedzīvotāji par tikšanās reizēm izrādīja plašu interesi, katrā no sanāksmēm pulcējot ap 35 dalībniekiem.

Visās sanāksmēs iedzīvotājus iepazīstinājām ar jaunā teritorijas plānojuma izstrādes pamatojumu, plānotajiem darbiem un laika grafiku, kā arī Teritorijas plānošanas nodaļas darbiniekiem. Kā skaidrojām sanāksmju dalībniekiem, paredzams, ka laikietilpīgākie procesi būs dažādu institūciju datu apkopošana, spēkā esošo detālplānojumu izvērtēšana un lēmumu pieņemšana par to atcelšanu vai īstenošanas turpināšanu, noslēdzot administratīvos līgumus, tematisko plānojumu izstrāde transporta un ūdenssaimniecības attīstībai, ainavu novērtēšana, spēkā esošo Ādažu un Carnikavas novadu teritorijas plānojumu teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu izvērtēšana, funkcionālā zonējuma precizēšana, pilsētas un ciemu robežu pārskatīšana, kā arī ielu klasifikācijas pārskatīšana un sarkano līniju precizēšana.

Jaunā teritorijas plānojuma 1.redakciju plānots nodot publiskajai apspriešanai 2024.gada nogalē.

Tikšanās laikā iedzīvotāji akcentēja vairākus svarīgus jautājumus, kam aicināja pievērst uzmanību, izstrādājot teritorijas plānojumu. Daļa no jautājumiem nebija tieši saistīti ar teritorijas plānojumu, bet ar novada attīstību kopumā vai konkrētu vietu attīstību, tomēr atbildes uz tiem sniedza gan teritorijas plānotāji, gan pašvaldības vadība, kā arī Būvvaldes, Attīstības un projektu nodaļas, un citu pašvaldības struktūrvienību pārstāvji.

Kopumā iedzīvotājus visvairāk interesēja šādi jautājumi:

• raksturīgās apbūves apzināšana un saglabāšana gan Ādažu pilsētā, gan Baltezerā, lai saglabātu vietējās vides īpatnības un vides kvalitāti;
  • zaļās struktūras kvalitāte Carnikavā un plāni to saglabāt, uzlabot;
  • jaunu pazemes komunikāciju izbūves iespējas nākotnē;
  • degradētu īpašumu sakopšana novadā;
  • informācija par A1 šosejas attīstības plāniem Baltezera un Ādažu teritorijā;
  • iespēja iesaistīties ūdenstilpņu izmantošanas noteikumu izstrādē;
  • Piejūras dabas parka apsaimniekošana un plāni;
  • veloinfrastruktūra jūras virzienā;
  • poligona radītais trokšņu un vibrāciju piesārņojums;
  • ciemu robežu pārskatīšana izstrādājot jauno terplānu;
  • stāvvietu trūkums vietējiem iedzīvotājiem vasaras sezonā;
  • informācija par nākotnes plāniem Mežgarciema industriālā parka teritorijā.

Sabiedrības iesaiste Ādažu novada teritorijas plānojuma izstrādē organizēta tā, lai jau pirms teritorijas plānojuma pirmās redakcijas nodošanas publiskajai apspriešanai pašvaldības speciālisti varētu iegūt iedzīvotāju viedokļus par to, ko viņi vēlas uzlabot vai mainīt novadā attiecībā uz jauno teritorijas plānojumu. Šāda pieeja ļauj daudzas idejas iekļaut dokumentā jau izstrādes procesā. Sabiedrības līdzdalība tiek nodrošināta ar sabiedrības informēšanu un iespēju līdzdarboties visā teritorijas plānojuma izstrādes procesa laikā. Paldies iedzīvotājiem, kuri aktīvi iesaistījās pirmajās sanāksmēs! Aicinām iedzīvotājus arī turpmāk būt aktīviem un līdzdarboties jaunā teritorijas plānojuma izstrādē!