Jaunumi sportā
BMX Ādaži komanda
BMX Ādaži komanda. Foto: Aija Valtmane

Aizvadītajā nedēļas nogalē Kadagas BMX trasē norisinājās vēsturisks notikums – pirmoreiz mūsu novadā tika aizvadīts Latvijas BMX čempionāts. Latvijas Riteņbraukšanas federācija aizvadītās sacensības nodēvējusi par izcili noorganizētām.

Latvijas čempionātā uzvarētāji tika noskaidroti kopumā 25 grupā, divās no tām uzvarot un arī vēl vairākas godalgotas vietas ieņemot "BMX Ādaži" komandas dalībniekiem, kas Latvijas čempionāta komandu vērtējumā izcīnīja augsto trešo vietu.

B8 grupā spraigā finālbraucienā uzvaru izcīnīja Kristians Blūmanis, finiša taisnē pārspējot savu komandas biedru Mateo Bogomazovu. Kopumā ādažnieki šajā grupā dominēja, izcīnot piecas no pirmajām septiņām vietām. Dienu vēlāk Kristiāns Blūmanis palika nepārspēts arī "BMX Ādaži" kausa izcīņas sacensībās. B12 grupā par Latvijas čempionāta uzvarētāju kļuva Mārcis Lonskis.

Uz goda pjedestāla Latvijas čempionātā kāpa arī Jasmīna Benete (2. vieta, M7-8), Patriks Jākobsons (2.vieta, B7), Māris Trokšs (2.vieta, B9), Luisa Virse (2.vieta junioriem).

Latvijas čempionātā startēja visi vadošie Latvijas BMX riteņbraucēji, ieskaitot Kristenu Krīgeru un pasaules U-23 čempioni Veroniku Moniku Stūrišku, kuri kvalificējušies Parīzes olimpiskajām spēlēm. Tieši Krīgers triumfēja elites klasē, bet dāmām ātrākā izrādījās Vineta Pētersone. Stūriška izcīnīja uzvaru U-23 grupā.

Jāuzsver, ka
25 vecuma un meistarības grupās startēja 418 sportisti, kas ir jauns čempionāta dalībnieku skaita rekords. Biedrību "BMX Ādaži" pārstāvēja 55 riteņbraucēji.

"BMX Ādaži" kausa izcīņā uzvarēja jau pieminētais Blūmanis, otrā uzvara divās dienās arī Mārcim Lonskim, otrās vietas Jasmīnai Benetei, Patrikam Jākobsonam, bet trešās – Matīsam Kārlim Pastoram (B7) un Mihailam Romanovam (B8).

Ar visiem Latvijas čempionāta rezultātiem var iepazīties ŠEIT.
Ar visiem "BMX Ādaži" kausa izcīņas rezultātiem var iepazīties ŠEIT.