Domes un komiteju sēdes

Izglītības, kultūras, sporta un sociālo jautājumu komitejas sēdē tika izskatīti 11 jautājumi, tai skaitā viens slēgtās daļas jautājums. Iepazīstinām ar aktuālākajiem skatītajiem jautājumiem.

Apspriešanai virza saistošo noteikumu projektu "Interešu izglītības programmu licencēšanas kārtība"

Sabiedrības viedokļa paušanai deputāti nodeva saistošo noteikumu interešu izglītības programmu licencēšanas kārtību. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Ādažu novada pašvaldība izsniedz, anulē vai pagarina licences interešu izglītības programmu īstenošanai. Jauni noteikumi nepieciešami, jo neformālās izglītības licencēšanas kārtību (atļaujas) kopš pagājušā gada nosaka Ministru kabineta noteikumi. Iepriekš saistošie noteikumi noteica gan interešu, gan neformālās izglītības licencēšanas kārtību. Licences tiks izsniegtas uz nenoteiktu laiku. Priekšlikumus par saistošo noteikumu projektu varēs sniegt no 4. līdz 18. janvārim.

Apstiprina komisijas sastāvu

Lai realizētu normatīvo aktu prasības deputāti lēma par jaunas Interešu izglītības un pieaugušo neformālās izglītības programmas licencēšanas komisijas izveidi. Komitejas sastāvā strādās  Izglītības un jaunatnes nodaļas vadītāja Ligita Anspoka, deputāts un Sporta nodaļas vadītājs Arnis Rozītis, Izglītības un jaunatnes nodaļas interešu izglītības koordinatore Alise Timermane – Legzdiņa, kā arī deputāte un Izglītības, kultūras, sporta un sociālās  komitejas priekšsēdētāja Kerola Dāvidsone, kura būs arī komisijas priekšsēdētāja.

Lemj par neformālās izglītības programmu atļauju izsniegšanas maksu

Izglītības, kultūras, sporta un sociālo jautājumu komitejas sēdē deputāti apstiprināja neformālās izglītības programmu īstenošanas maksu, paredzot 50 eiro maksu par atļaujas izsniegšanu, 25 eiro par atļaujas pārreģistrāciju un 10 eiro par atļaujas dublikāta izsniegšanu.

Atbalsta senioru biedrības iniciatīvu projektu

Tika atbalstīts Ādažu novada pensionāru biedrības iniciatīvu projekts "Veselības vingrošana senioriem virs 65 gadu vecuma", piešķirot tam pašvaldības līdzfinansējumu 2000 eiro apmērā. Projekta mērķis ir veselības saglabāšana un uzlabošana Ādažu pilsētas un pagasta nestrādājošiem senioriem vecumā virs 65 gadiem. Projekts tiks realizēts no 2024. gada februārim līdz decembrim, un tā ietvaros plānotas 40 veselības vingrošanas nodarbības. Katra nodarbība paredzēta 10-15 dalībniekiem.

Apstiprina konkursa "Sabiedrība ar dvēseli" nolikumu

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, nolikumā veiktas nelielas izmaiņas. Ņemot vērā, ka šī gada budžets tika pieņemts jau pērnā gada nogalē, ir mainīts projekta īstenošanas laika grafiks, tādējādi projektus varēs īstenot mēnesi ilgāk. Konkursa koordinatore šogad būs Attīstības un projektu nodaļas vecākā speciāliste Ilze Vanka – Kirilova. Konkurss tiks izsludināts 19. februārī, bet pieteikumus pieņems līdz 19. martam plkst. 23.59. Vēlāk iesniegtus pieteikumus neizskatīs. Konkursa rezultātus paziņos līdz 30. aprīlim, bet projektu īstenošanas laiks būs no 1. maija līdz 30. septembrim.

Jau komitejas sēdē deputāti lēma veikt izmaiņas nolikumā, palielinot attiecināmās izmaksas pamatlīdzekļu iegādei no 20% līdz 30% (ne vairāk par 30%).

Tāpat kā iepriekš, projektam varēs saņemt maksimālo finansējumu līdz 2000 eiro, bet, ja atpūtas laukumu ierīkošana, rotaļu un sporta laukumu izveide un labiekārtošana iecerēta ārpus Ādažu pilsētas vai Carnikavas ciema, būs iespējams saņemt līdz 3500 eiro. Konkursā varēs pieteikt iniciatīvas, kas saistītas ar teritorijas labiekārtošanu, ēku un iekštelpu remontu, kā arī tehnisko līdzekļu radīšanu izglītojošām, kultūras, sporta un sociālajām norisēm.

Diskutē par speciālās izglītības programmas licencēšanu Ādažu novadā

Jau ziņots, ka 2023. gada septembrī dome izskatīja kolektīvu iesniegumu ar lūgumu akreditēt speciālās izglītības programmu bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem, lai bērni varētu iegūt izglītību Ādažu novadā. 2023./2024. mācību gadā pašvaldības izglītības iestādēs pamatskolas posmā šāda programma netiek nodrošināta, tāpēc vecāki meklē izglītības iestādes blakus novados un pilsētās. Šobrīd izglītību citos novados iegūst 17 Ādažu skolēni ar garīgās attīstības traucējumiem.

Deputāti uzklausīja privātās izglītības iestādes Brīvās Austras skolas vadītājas Sandras Bukovskas prezentāciju, kura dalījās ar pieredzi darbā ar bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem, kā arī izaicinājumiem, ar ko būs jāsaskaras, ieviešot šādu programmu. Kā vienu no variantiem pašvaldība izskata iespēju šo pakalpojumu nodrošināt privātajā mācību iestādē.

Bērnu vecākiem ir tiesības izvēlēties izglītības iestādi, tomēr Saeimas deputāts Česlavs Batņa norādīja, ka organizējot speciālās izglītības programmas bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem ieviešanu Ādažu vidusskolā un Carnikavas pamatskolā ieguvēji nebūtu bērni, jo vide viņiem būtu par lielu un trauksmainu.

Deputāti lēma uzrunāt bērnu ar garīgās attīstības traucējumiem vecākus, organizējot ar viņiem tikšanos, lai noskaidrotu viedokli. Konkrētā jautājuma virzīšanu uz domes sēdi deputāti atlika un turpinās izskatīt Izglītības, kultūras, sporta un sociālo jautājumu komitejā līdz optimālā varianta atrašanai.