Domes un komiteju sēdes
svarīgākie lēmumi, IKSS, 02.10.2024.

2.oktobra Ādažu novada pašvaldības Izglītības, kultūras, sporta un sociālās komitejas sēdē tika izskatīti 14 jautājumi. Iepazīstinām ar aktuālākajiem izskatītajiem jautājumiem.

• Informē par potenciālo Carnikavas skeitparka atrašanās vietu

Sporta nodaļa deputātus iepazīstināja ar potenciālajām skeitparka atrašanās vietām Carnikavas pagastā, norādot, ka šobrīd tiek izskatīti trīs varianti – Carnikavas stadionā, Garajā ielā un Liepu ielā 10. Komitejas deputāti par piemērotāko skeitparka atrašanās vietu atzina Garo ielu. Iepriekš skeitparks atradās Liepu ielā 10, taču 2023.gadā neatbilstošu rampu stāvokļa dēļ tika slēgts. 2023.gada 28.septembrī ar domes deputātu balsojumu tika pieņemts lēmums par pārvietojamā skeitparka elementu iegādi un izvietošanu, taču 2024.gada budžetā līdzekļi projekta realizācijai tomēr neatradās.

• Sabiedriskajai apspriešanai virza noteikumus par pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtību

Saistošo noteikumu mērķis ir noteikt pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācijas kārtību rindā un izslēgšanas kārtību no rindas, uzņemšanas kārtību Ādažu novada pašvaldības dibinātās pirmsskolas izglītības iestādēs, vispārējo izglītības iestāžu pirmsskolas grupās. Jaunie noteikumi arī paredz izveidot apvienotu Ādažu novada rindu, nesadalot pa pagastiem, tādējādi rindas kārtība būs vienlīdzīga visās pašvaldības pirmsskolas izglītības  iestādēs. Atšķirībā no iepriekšējā regulējuma, noteikumos tiek paredzēti papildus gadījumi, kad bērni tiek uzņemti bērnudārzā ārpus kārtas: ja bērns sasniedzis vecumu, no kāda uzņem iestādē un bērna vai pārstāvja deklarētā dzīvesvieta ir Ādažu novada administratīvajā teritorijā un bērna nepilngadīgam brālim/māsai ir noteikta invaliditāte, kā arī dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem nodrošina vietu vienā iestādē.

• Iepazīstina ar "Ādažu novada sporta laureāta" nolikuma projektu

Katra kalendārā gada sākumā Ādažu novada pašvaldības Sporta nodaļa organizē konkursu "Ādažu novada sporta laureāts", nosakot iepriekšējā gada labākos novada sportistus, komandas, sporta organizācijas, skolotāju un ģimeni. Paredzams, ka 2024.gada sporta laureātus noteiks 13 nominācijās. Nolikums papildināts ar nomināciju "Gada notikums sportā". Uzvarētājus noteiks ar pašvaldības domes priekšsēdētājas rīkojumu izveidota konkursa komisija.

• Plāno dubultot politiski represēto pabalstu

Pamatojoties uz Ādažu novada politiski represēto kluba priekšsēdētāja iesniegumu, kurā lūgts izskatīt iespēju palielināt pašvaldības pabalstu politiski represētajām personām, deputāti konceptuāli atbalstīja pabalsta paaugstināšanu no 100 līdz 200 eiro.  Saistošie noteikumi nosaka, ka pabalstu politiski represētajai personai piešķir un izmaksā katru gadu no 1. novembra līdz 18. novembrim, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu.

• Atbalsta "Ādažu Dižģimenes" priekšlikumu biedrībai pretendēt uz iniciatīvu projektu atbalstu

Izskatot biedrības "Ādažu Dižģimenes" iesniegumu ar lūgumu izskatīt iespēju biedrībai pretendēt uz iniciatīvu projektu atbalstu biedrības darbības nodrošināšanai, deputāti  IKSS komitejas deputāti konceptuāli atbalstīja biedrības iekļaušanu līdzfinansējuma saņēmēju kārtībā. "Ādažu Dižģimenes" apvieno 23 novada daudzbērnu ģimenes. Šobrīd noteikumi nosaka, ka līdzfinansējumam atbalstam biedrību darbības nodrošināšanas projektiem šobrīd var pieteikties Ādažu novada administratīvajā teritorijā patstāvīgi darbojošās četras biedrības – Carnikavas invalīdu biedrība, Ādažu novada pensionāru biedrība, senioru biedrība "Paeglis", senioru biedrība "Senči".

• Informē par pedagoģiski medicīniskās komisijas darbu

Tika uzklausīts arī ziņojums par Ādažu novada pedagoģiski medicīniskās komisijas darbu laika posmā no 2023. gada augusta līdz 2024. augustam. Šajā laika posmā notikušas 14 sēdes, kur laikā izvērtēti 67 bērni , no kuriem lielākā daļa (47) bijuši zēni. Izvērtējot tendences, norādīts, ka lielākais pieteikumu skaits saņemts jūnijā, augustā un novembrī, bet visvairāk izvērtēto bērnu skaits bijis Ādažu vidusskolā (27) un Carnikavas vidusskolā (10).

• Informē par valsts pārbaudes darbu rezultātiem

9. klašu eksāmeni tika organizēti trijos mācību priekšmetos – latviešu valodā, angļu valodā un matemātikā. Pārbaudes darbus novadā kārtoja 249 izglītojamie (158 – Ādažu vidusskolā, 46 – Carnikavas vidusskolā, 45 – Ādažu Brīvā Valdorfa skolā), turklāt visi arī nokārtoja, uzrādot būtiski labākus rezultātus nekā vidēji valstī kopumā. Augstāki rezultāti nekā vidēji valstī tika uzrādīti arī vidējās izglītības posma optimālā līmeņa centralizētajos eksāmenos.

• Uzklausa ziņojumu par skolēnu nodarbinātību vasarā

Izglītības un jaunatnes nodaļas speciālisti informēja deputātus par skolēnu nodarbinātību vasarā. Uz 42 vakantajām vietām nodarbinātībai vecumā no 15 līdz 20 gadiem, ko organizēja Nodarbinātības valsts aģentūra, tika saņemti 92 pieteikumi. Pašvaldības organizētajai nodarbinātībai vecumā no 13 līdz 15 gadiem bija pieejamas 70 vakances, bet rezervistu rindā tika saņemti vēl 58 pieteikumi. No rezervistu rindas tika uzņemti vēl 11 skolēni. Ievērojami lielākā daļa bērnu projektā piedalījās pirmo gadu.