Publiskajai apspriešanai no 7. līdz 21. novembrim nodots saistošo noteikumu projekts "Izglītojamo pārvadājumu pakalpojumu kārtība Ādažu novada pašvaldībā", kas nosaka kārtību, kādā Ādažu novada pašvaldība nodrošina izglītojamo pārvadājumus un kompensē izglītojamajiem braukšanas izdevumus, kas saistīti ar braucieniem mācību gada laikā no dzīvesvietas līdz izglītības iestādei.
Jaunie saistošie noteikumi nosaka, ka pašvaldība nodrošina autobusa pārvadājuma pakalpojumus Carnikavas pagastā dzīvojošiem Carnikavas vidusskolas izglītojamajiem, ja sabiedriskais transports nav pieejams, kā arī Ādažu novadā deklarētiem speciālo izglītības iestāžu izglītojamajiem un vispārējās izglītības iestāžu izglītojamajiem, kuri iegūst izglītību speciālās izglītības programmā, un tās apguve netiek nodrošināta Ādažu novada pašvaldības izglītības iestādēs, un vecāks nesaņem autotransporta izdevumu kompensāciju.
100% apmērā maksa tiek segta Ādažu novada vispārējās izglītības iestāžu 1.-9. klašu izglītojamajiem, 50% apmērā - vidējās izglītības iestāžu 10.-12. klases izglītojamajiem, izņemot Ādažu novada administratīvajā teritorijā nereģistrētas privātās izglītības iestādes, kā arī profesionālās vidējās izglītības iestāžu 1.-4. kursa izglītojamajiem 50 % apmērā, ja izglītojamais apmeklē izglītības iestādi citas pašvaldības administratīvajā teritorijā un apgūst kvalifikāciju, profesionālās izglītības un tehnikumu programmu, izņemot privātās izglītības iestādes.
Ja izglītojamais uzturas dienesta viesnīcā, transporta izdevumus kompensē par vienu braucienu nedēļā turp un atpakaļ, neatkarīgi no nedēļas dienas. Ja nav pieejams sabiedriskais pārvadājums ar autobusu, pašvaldība izsniedz vilciena biļetes Carnikavas vidusskolas, Ādažu vidusskolas un Ādažu Brīvās Valdorfa skolas izglītojamajiem, izmantojot savienotos pasažieru pārvadājumu pakalpojumus.
Noteikumi paredz, ka pašvaldība nekompensē transporta izdevumus izglītojamo brīvlaikā vai citās brīvdienās (izņemot, ka izglītojamais uzturas dienesta viesnīcā), kā arī tad, ja iesniegums par pārvadātāja biļešu vai autotransporta izdevumu kompensāciju par iepriekšējo mēnesi tiek iesniegts vēlāk par diviem mēnešiem no biļešu iegādāšanās brīža (iepriekš termiņš bija viens mēnesis).
Noteikumos precizēts, ka pašvaldība kompensē izglītojamā vecākam autotransporta izdevumus (degvielas izdevumus par 2 braucieniem dienā (uz izglītības iestādi un atpakaļ)) mācību gada laikā, speciālo izglītības iestāžu izglītojamajiem, ja saskaņā ar valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu tiem nepieciešams iegūt vispārējo izglītību izglītības programmā, kuras apguvi nav iespējams nodrošināt Ādažu novada pašvaldības izglītības iestādēs, kā arī, ja pašvaldība nenodrošina skolēnu autobusu, vai vecāks nesaņem biļešu izdevumu kompensāciju. Pašvaldība kompensē izdevumus arī gadījumos, ja pārvadātāja pakalpojums ir pieejams, bet no pedagoģiski medicīniskās komisijas vai ārsta atzinuma izriet, ka izglītojamais nevar izmantot sabiedrisko transportu.
Noteikumi tiek papildināti ar normu, ka, ja pārvadātājs piedāvā citu, šajos noteikumos neminētu, digitālu biļešu veidu, tad izglītojamo vecāki par digitālo biļešu iegādi, piemērojot atlaidi, informē skolu, ja izglītība tiek iegūta kādā no Ādažu novada izglītības iestādēm. Ja izglītība tiek iegūta citā pašvaldības iestādē, tad izglītojamie par digitālo biļešu nepieciešamību informē Izglītības un jaunatnes nodaļu. Kārtību, kādā notiek šo digitālo biļešu apmaksa, noteiks pašvaldības izpilddirektors.
Ar Noteikumiem tiek precizēta pasažieru vilciena biļešu izsniegšanas un izmantošanas kārtība, nosakot, ka, ja nav iespējams nodrošināt biļetes aktivizāciju vidusskolēniem ar 50% atlaidi sabiedriskā transporta izmantošanai, tad vecāki iegādājas biļetes pilnā apmērā un pēc tam iesniedz nodaļai iesniegumu par 50% atmaksu par iegādātām biļetēm.