Domes un komiteju sēdes
Svarīgākais IKSS komitejā

Šodien Ādažu novada pašvaldības Izglītības, kultūras, sporta un sociālās komitejas sēdē tika izskatīti astoņi jautājumi, trīs no tiem – slēgtajā daļā.

Plāno subsīdiju piešķiršanu dalībai sporta nometnēs un sacensībās

Ādažu novada pašvaldības Centrālās pārvaldes Sporta nodaļa izskatīja vairākus iesniegumus saistībā ar subsīdijām dalībai sporta sacensībās un nometnēs. Izvērtējot iesniegumus tika konstatēts, ka tie atbilst nepieciešamajiem kritērijiem, turklāt Sporta nodaļas budžetā pieejams finansējuma atlikums subsīdiju piešķiršanai 800 eiro apmērā.

Izglītības, kultūras, sporta un sociālās komitejas deputāti atbalstīja subsīdiju piešķiršanu federācijām, kuru paspārnē darbojas mūsu novada jaunie sportisti. 350 eiro plānots piešķirt Latvijas Paukošanas federācijai mūsu novadnieka  dalībai starptautiskā sporta nometnē, 300 eiro Latvijas Orientēšanās federācijai dalībai FISU Pasaules Universiādē, bet 150 eiro Latvijas Tenisa savienībai dalībai starptautiskās sacensībās tenisā Polijā un Nīderlandē. Jautājums tiks skatīts arī Finanšu komitejā un domes sēdē, kas notiks jūnija beigās.

Atbalsta un virza apstiprināšanai "Ādažu dižģimeņu" iniciatīvas projektu

Deputāti nolēma atbalstīt arī Ādažu novada daudzbērnu ģimeņu biedrības "Ādažu dižģimenes" iniciatīvas projektu "Daudzbērnu ģimeņu skrituļslidošana un saiets". Projektam no pašvaldības budžeta plānots piešķirt 1960 eiro. Par finansējuma piešķiršanu tiks lemts 27.jūnija domes sēdē.

Projekta mērķis ir jaunu prasmju apguve un saliedēšanās Ādažu novadā dzīvojošo daudzbērnu ģimeņu vidū - ģimeņu ietvaros apgūt skrituļslidošanas prasmes un noslēgumā rīkot saieta pasākumu, lai pārrunātu projekta gaitu un plānotu nākamās aktivitātes ģimeņu un sabiedrības labklājības celšanai.

Diskutē izglītības iestāžu vadītāju, viņu vietnieku un izglītības metodiķu plānoto atlīdzības kārtību

Plašas diskusijas izvērsās par Ādažu novada pašvaldības izglītības iestāžu vadītāju, viņu vietnieku un izglītības metodiķu plānoto atlīdzības kārtību, ar kuru deputātus iepazīstināja Izglītības un jaunatnes nodaļas vadītāja Ligita Anspoka.

Šobrīd nav vienotas pieejas izglītība iestāžu vadītāju, viņu vietnieku un izglītības metodiķu atlīdzības kārtībai novadā, tādējādi izglītības iestāžu vadītāju algas attiecībā pret Ministru kabineta noteikumu Nr.445 "Pedagogu darba samaksas noteikumi" 1. pielikuma 3. tabulu ir diapazonā no 20 % līdz 40 %. Izglītības un jaunatnes nodaļas piedāvājums bija grozīt 2021. gada 22. decembra noteikumus Nr. 11 "Ādažu novada pašvaldības atlīdzības noteikumi", papildinot tos ar izglītības iestāžu vadītāju, viņu vietnieku un izglītības metodiķu mēnešalgas noteikšanas pamatprincipiem un sagatavojot lēmumu, kur tiek noteikts 1.30 koeficients bāzes mēnešalgai izglītības iestāžu vadītāju mēnešalgas likmes aprēķināšanai.

Tomēr vairāki deputāti iebilda pret plānoto koeficientu, jo, atbilstoši tam, dažu iestāžu vadītāju atalgojums varētu pat sazināties. Izglītības un jaunatnes nodaļas vadītāja norādīja, ka realitātē tā nenotiks, tomēr alga nemainīsies, kamēr citiem tā pieaugs.

Pēc ilgām diskusijām deputāti vienojās, ka vismaz pagaidām grozījumi noteikumos  "Ādažu novada pašvaldības atlīdzības noteikumi" netiek veikti, bet uz nākamo Izglītības, kultūras, sporta un sociālās komitejas sēdi tiek sagatavots lēmumprojekts, kurā tiek tiek noteikts 1.33 koeficients bāzes mēnešalgai izglītības iestāžu vadītāju mēnešalgas likmes aprēķināšanai.

Carnikavas pamatskolā plāno jaunu amatu – izglītības metodiķis

Carnikavas pamatskolas direktors un pašvaldības deputāts Raivis Pauls klātesošos kolēģus informēja par jauna amata nepieciešamību skolā. Viņš norādīja, ka no septembra Carnikavā būs vidusskola, pieaugot gan skolēnu, gan skolotāju skaitam, līdz ar to izglītības iestādē būtu nepieciešams izglītības metodiķis. Šobrīd tādas amata vienības vai cilvēka, kurš sniegtu tieši metodisko atbalstu, skolā nav.

Metodiķa pārziņā būtu piedalīties izglītības procesa organizēšanā un nodrošināt tā metodisko vadību, konsultēt pedagogus, nodrošināt viņiem metodisko palīdzību, p iedalīties izglītības iestādes attīstības plāna un izglītības programmu izstrādē, vadīt pedagogu metodiskās padomes darbu, izstrādāt priekšlikumus izglītības procesa pilnveidei, analizēt un vērtēt izglītības procesu un tā rezultātus, informēt par to pedagogus, izglītojamos un viņu vecākus, kā arī citi pienākumi.

Deputāti vienbalsīgi atbalstīja plānotās amata vienības izveidi. Jautājums tiks skatīts nākamajā Finanšu komitejas sēdē.

Vēl trīs darba kārtības jautājumi - par pašvaldības sociālā dzīvokļa piešķiršanu un par pašvaldības dzīvokļa piešķiršanu bez vecāku gādības palikušam bērnam, kā arī par matemātikas eksāmena norisi Carnikavas pamatskolā – tika izskatīti slēgtajā daļā.