Jaunumi sportā
peldesana meite

Latvijas atklātajā čempionātā peldēšanā Anabella Veržbicka kļuvusi par divkārtēju Latvijas čempioni, 200m un 400m brīvā stila distancēs izcīnot zelta medaļas. Savukārt Kristaps Čilipāns apliecināja Latvijas ātrākā peldētāja statusu 50 brasa distancē.

“Pirmo reizi Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolas vēsturē izcīnīti trīs Latvijas čempionu tituli. Sīvā, vairāk nekā 380 sportistu konkurencē ar daudz pieredzējušākiem peldētājiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Lielbritānijas, mūsu jaunieši ir pierādījuši, ka smags darbs atalgojas,” stāsta ĀBJSS peldēšanas treneris Pāvels Murāns.

KCilipans_PMurans
Kristaps Čilipāns kopā ar treneri Pāvelu Murānu

Čempionātā A. Veržbicka startēja trīs distancēs brīvajā stilā, kur 200m un 400m izcīnīts Latvijas čempiones tituls, kā arī fināla peldējumos sacensību kopvērtējumā abās distancēs iegūts sudrabs.

AVerzbicka
Anabella Veržbicka

50m peldējumā brasā intrigu sagādāja sešpadsmitgadīgais K. Čilipāns, kad trešās dienas rīta sesijā apsteidza Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieku Daniilu Bobrovu, izcīnot Latvijas čempiona titulu. Savukārt sacensību kopvērtējumā fināla peldējumos 11 gadus vecākais un pieredzes bagātais peldētājs Bobrovs bija par 5 sekundes simtdaļām ātrāks. Rezultātā sacensību kopvērtējumā Kristapam sudrabs.

KČilipāns
Kristaps Čilipāns

“50m, 100m un 200m individuālajās disciplīnās Latvijas čempionāta ieskaitē uzvarētāji un medaļnieki tika noskaidroti rīta sesijās, bet vakara programmā šajās disciplīnās tiek apbalvoti uzvarētāji atklātajā vērtējumā, starp visu valstu dalībniekiem,” noteikumus skaidro P. Murāns.

Viņš stāsta, ka šis Latvijas čempionāts bija arī 2024.gada Vasaras Olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības, tāpēc Latvijas peldētājiem bija patiesi nopietna konkurence.

Labākais sniegums K. Čilipānam deva 730 FINA punktus, kas sacensību kopvērtējumā starp visiem 385 sportistiem ierindo viņu 15. vietā, savukārt starp Latvijas peldētājiem – septītais labākais rezultāts.

Kopumā no ĀBJSS sacensībās piedalījās desmit sportisti. Teicams sniegums un jauni personīgie rekordi Arturam Andrijauskam, Artim Tomam Āvam, Dacei Āvai, Erlendam Daukštam, Gustavam Staņko un Rūdolfam Zeibotam.

99. Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā norisinājās 2.- 4.maijā Ķīpsalas peldbaseinā. Visu trīs dienu sacensību ieraksts pieejams https://sportacentrs.com/peldesana/.