No 4. līdz 10. martam personām vecumā no 18 gadu vecuma ar iepriekš iegūtu vidējo vispārējo izglītību ir iespēja pieteikties datorsistēmu tehniķa, programmēšanas tehniķa vai kiberdrošības tehniķa profesiju apguvei. Personas, kuras platformā www.stars.gov.lv izveidos individuālo mācību kontu (IMK) un tajā aizpildīs mācību ceļu, mācības būs bez maksas.
Pieaugušajiem ir iespēja pieteikties vienai izglītības programmai. Izglītības programmām var pieteikties pieaugušie vecumā no 18 gadu vecuma ar iepriekš iegūtu vidējo vispārējo izglītību, platformā www.stars.gov.lv izveidojot IMK un tajā aizpildot mācību ceļu.
Mācību ceļu varēs izveidot, atbildot uz jautājumiem par mācību uzsākšanas mērķi, kas ļaus pieņemt mērķtiecīgu un pārdomātu lēmumu par piemērotākās izglītības programmas izvēli un sekot līdzi savam mācību progresam. Personas, kuras nebūs izveidojušas mācību ceļu, mācībām nevarēs pieteikties.
Mācību norise un atbalsts
Profesionālās tālākizglītības programmas “Datorsistēmu tehniķis”, “Programmēšanas tehniķis” un “Kiberdrošības tehniķis” tiks īstenotas klātienē Daugavpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Rēzeknē, Talsos, Saldū, Rīgā un Ogres novadā. Plānots, ka mācības tiks uzsāktas šī gada marta vidū un ilgs līdz 2026. gada aprīļa beigām.
Izglītības programmu apjoms ir 960 akadēmiskās stundas, kas ietver praksi 240 stundu apjomā. Pēc sekmīgas mācību pabeigšanas dalībnieki saņems profesionālās kvalifikācijas apliecību.
Izglītības programmās apstiprinātās personas varēs apgūt profesijas bez maksas. Papildus būs iespēja pieteikties:
- stipendijai (5 euro dienā, nepārsniedzot 100 euro mēnesī);
- transporta izdevumu kompensācijai (nepārsniedzot 50 euro mēnesī), kuru var saņemt transporta izdevumiem, lai nokļūtu uz prakses vietu un atpakaļ atbilstoši prakses ilgumam.
Individuālo mācību kontu iespējas
Individuālais mācību konts ir fiziskas personas digitāls konts, kuru var izveidot personas no 18 gadiem prasmju pārvaldības platformā www.stars.gov.lv. Individuālajā mācību kontā var uzkrāt informāciju par iepriekš iegūto izglītību un profesionālo pieredzi, iegūtajiem izglītību apliecinošiem dokumentiem, izveidot individuālo mācību ceļu un sekot tā izpildei, novērtēt savas digitālās un citas prasmes, kā arī pieteikties kādai no piedāvātajām izglītības programmām.
Platforma tiek izstrādāta Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda projekta Nr. 2.3.1.4.i.0/1/23/I/CFLA/001 “Individuālo mācību kontu pieejas attīstība” ietvaros, un tās mērķis ir attīstīt ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu pieaugušo izglītības sistēmu, kas nodrošinās individuālus mācību risinājumus atbilstoši darba tirgus vajadzībām.
Papildu informācija par mācību iespējām un finansējuma nosacījumiem pieejama www.stars.gov.lv.