Jaunumi novadā

Tiek izsludināta Ādažu pašvaldības Vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļu kandidātu pieteikšanās līdz 12.aprīlim. Pieteikums jāiesniedz Ādažu novada pašvaldības Vēlēšanu komisijai Ādažu novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrā Ādažos, Gaujas ielā 33a (ja centrs epidemioloģiskās situācijas dēļ ir slēgts, iesniegumu ievieto Ādažu domes pasta kastītē korespondencei) vai elektroniski parakstītus ar drošu elektronisko parakstu var sūtīt uz Ādažu pašvaldības Vēlēšanas komisijas e-pastu: velesanas@adazi.lv .

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju:

1. kurš prot latviešu valodu,
  2. kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība,
  3. kurš nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav kandidātu saraksta iesniedzējs,
  4. kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas vai attiecīgās republikas pilsētas domes vai novada domes deputāts,
  5. nav citas vēlēšanu vai iecirkņu komisijas loceklis.

Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus iecirkņa komisijā ir:

1. reģistrētām politiskām partijām vai reģistrētu politisko partiju apvienībām;
  2. ne mazāk kā desmit vēlētājiem (turpmāk – vēlētāju grupa);
  3. attiecīgā novada vēlēšanu komisijas loceklim.
  4. Katra politiskā partija vai politisko partiju apvienība, vēlētāju grupa vai attiecīgās vēlēšanu komisijas loceklis katrā iecirknī drīkst izvirzīt un pieteikt ne vairāk kā septiņus kandidātus.

Kopā ar pieteikumu kandidāts paraksta apliecinājumu, ka piekrīt savas personas datu apstrādei, kas veicama pēc šīs instrukcijas prasībām, kā arī apņemas pildīt savus pienākumus, ievērojot likumus, Centrālās vēlēšanu komisijas instrukcijas, lēmumus un rīkojumus, un veikt fizisko personu datu apstrādi tikai tam paredzētajā nolūkā.
Sīkāka informācija meklējama Centrālas vēlēšanu komisijas mājas lapā ŠEIT.