Jaunumi pašvaldībā

Sadaļā Pašvaldība/Noteikumu projekti publicēti saistošo noteikumu projekti

un

, par kuriem iespēja iedzīvotājiem paust viedokli līdz 23.maijam, sūtot e-pastā dome@adazi.lv.

Atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumam ar 2021. gada 1. jūliju ir izveidots jauns Ādažu novads. Pamatojoties uz likuma “Par nodokļiem un nodevām” 12. panta pirmās daļas 4. punktu un Ministru kabineta 2005. gada 28. jūnija noteikumu Nr. 480 “Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas” 16.1 punktu, domei ir jāapstiprina pašvaldības nodevas par tirdzniecību publiskās vietās, kas būtu vienotas visā novada teritorijā. Saistošie noteikumi

nosaka pašvaldības nodevas  par tirdzniecību publiskās vietās apmēru, likmes, samaksas kārtību un nodevu maksātāju kategorijas, kuras atbrīvotas no nodevas samaksas vai kurām piešķirti atvieglojumi. Saistošo noteikumu tiesiskais regulējums attiecināms uz esošajiem un potenciāliem ielu tirdzniecības dalībniekiem un ielu tirdzniecības organizētājiem.

Savukārt noteikumi

nepieciešami, lai noteiktu Ādažu novada simbolikas lietošanas kārtību atbilstoši mūsdienu prasībām un pašvaldības mērķiem. Lai nodrošinātu novada simbolikas pareizu un kvalitatīvu lietošanu, ir nepieciešams ieviest un uzturēt atbildīgu, skaidri saprotamu un viegli administrējamu simbolikas lietošanas kārtību. Noteikumi veicina novada simbolikas izmantošanu, tādējādi veicinot novada atpazīstamību un novadnieku patriotismu.