Sabiedrības līdzdalība
Tarifi-paaugstināti

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Ādažu ūdens"  15. augustā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedza ūdenssaimniecības tarifa projektu, kas ir aprēķināts saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmumu Nr.1/2 "Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika".

Sabiedriskā pakalpojuma veids

Spēkā esošais tarifs
(bez PVN)

Piedāvātais tarifs
(bez PVN)

Tarifa
izmaiņas (%).

Spēkā esošais tarifs
(ar PVN
Piedāvātais tarifs
(ar PVN

Ūdensapgādes pakalpojumu tarifs

- 4,7 %

1,29 1,23

Kanalizācijas pakalpojumu tarifs

+43,75 %

2,13 3,06

Piedāvātais tarifs varētu stāties spēkā ar2023.gada 1.decembri. Spēkā esošā tarifa izmaiņas ir saistītas ar  ieguldījumiem pamatlīdzekļu bāzes atjaunošanā - ūdenssaimniecības infrastruktūras paplašināšanu, lai nodrošinātu centralizētās sadzīves kanalizācijas un ūdensapgādes pakalpojuma pieejamību mājsaimniecībām un veicinātu vides kvalitātes uzlabošanu, elektroenerģijas, transporta, personāla un citu izmaksu pieaugumu.

Iepazīties ar tarifa projektā ietverto vispārpieejamo informāciju, kā arī sniegt savus priekšlikumus un ieteikumus par ūdenssaimniecības tarifa projektu lietotājs var  SIA “Ādažu ūdens” telpās pirmdienās no plkst. 08.30 līdz plkst. 11.00 laika periodā no 2023. gada 21.augusta līdz 2023. gada 30.oktobrim. Pirms apmeklējuma iepriekš ir jāsazinās ar SIA “Ādažu Ūdens” valdes locekli Aivaru Dunduru, tālr.: 67996581; 27098889, elektroniskā pasta adrese: udensadazi@inbox.lv.

Priekšlikumus un ieteikumus par tarifa projektu rakstu veidā vai elektroniski var iesniegt pa pastu nosūtot tos uz SIA “Ādažu Ūdens” juridisko adresi vai arī pa e-pastu udensadazi@inbox.lv,kā arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai Rīgā, Ūnijas ielā 45, elektroniskā pasta adrese: sprk@sprk.gov.lv20 dienu laikā no šā paziņojuma publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Papildu informācija:

SIA “Ādažu ūdens” iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jaunu tarifu projektu centralizētajiem ūdensapgādes un kanalizācijas notekūdeņu pakalpojumiem, kas paredz to strauju kāpumu. Iepriekš uzņēmums veica tarifu grozījumus tikai tajā to daļā, kas bija saistīta ar elektroenerģijas cenu izmaiņām, taču pārējie tarifu veidojošie elementi nav tikuši pārskatīti no 2020. gada.

Ņemot vērā pēdējo 3 gadu laikā būtiski pieaugušās tarifu veidojošo komponenšu cenas un tehnisko līdzekļu ekspluatācijas izmaksas, uzņēmums sagatavoja jaunus tarifu aprēķinus.

Tarifā iekļautas izmaksas, ko veido SIA “Ādažu ūdens” izbūvēto objektu amortizācijas un uzturēšanas izdevumi (notekūdeņu attīrīšanas iekārtu trešā aerotenka un cauruļvadu sistēmas izbūve, sūkņu, kompresoru un elektroinstalācijas nomaiņa, divu kanalizācijas spiedvadu atjaunošana, ražošanās ēku aprīkošana ar solārajām elektrostacijām, u.tml.). Pakalpojumu izmaksas ietekmēja arī ķīmisko un citu nepieciešamo materiālu cenu kāpums un veicamo darbu sadārdzinājums, piemēram, aktīvo dūņu utilizācija, u.c.).

Domes sēdē š.g. augustā deputāti uzklausīja SIA “Ādažu ūdens” valdes informāciju par tarifu projektu, taču neguva pārliecību par sadārdzinājumu veidojošo elementu būtiskumu un izmaksu samērību. Dome uzdeva SIA valdei atkārtoti un detalizēti ziņot Attīstības komitejas sēdē š.g. septembrī par tarifu elementu būtību, nozīmību, apjomu un izmaksām, kā arī aicināt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas ekspertus sniegt skaidrojumu par tarifu projekta izvērtēšanas metodiku.