Jaunumi novadā

Maijā telpās Garā ielā 20, Carnikavā, pakalpojumus uzsāks sniegt Ādažu novada pašvaldības Sociālais dienests.

Sociālais dienests pārcels savu darbību no Stacijas ielas 5, Carnikavā. Sakarā ar pārcelšanos uz jaunajām telpām tas no 8. līdz 12. maijam bija slēgts, bet ierastajā darba laikā turpinās klientu apkalpošanu no 15.maija. Sīkāka informācija pieejama pa tālruni 20243515, bet steidzamu jautājumu gadījumos aicinām vērsties Sociālajā dienestā Ādažos, Gaujas ielā 13/15.

Ņemot vērā, ka Labklājības ministrijas darba grupa ir izstrādājusi priekšlikumu obligātajā sociālo pakalpojuma grozā iekļaut pakalpojumu “Specializētās darbnīcas”, paredzams, ka tiks veidots Specializēto darbnīcu pakalpojums 16 pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Turklāt šo darbnīcu attīstības perspektīvu nākotnē akcentē novadā esošais bērnu ar īpašām vajadzībām skaits – 82 bērni, kuri nākotnē sasniegs pilngadību un daļai no viņiem būs nepieciešams minētais pakalpojums, lai nodrošinātu viņu iekļaušanos sabiedrībā. Specializētās darbnīcas tiks atvērtas pēc telpu pārbūves un nepieciešamā aprīkojuma iegādes.

Vasarā no 1. jūnija līdz 31. augustam būs slēgts jauniešu Dienas centrs "Pīlādzis". Centrs tiks atvērts 1. septembrī, bet tad jau kā Izglītības un jaunatnes nodaļas struktūrvienība.

Atbilstoši domes lēmumam, jau ar maiju pakāpeniski no telpām Nākotnes ielā 1, Carnikavā, uz Garo ielu 20 pārcelsies arī Ādažu novada Mākslu skola, taču mācību process jaunajās telpās sāksies līdz ar jauno mācību gadu septembrī.  Mākslu skolai lietošanā  nodotas pašvaldībai piederošās brīvās telpas ar kopējo platību 1144.82 m2, kas pielāgotas mācību procesa vajadzībām.

No 2022.gada 1. septembra Mākslu skolas telpas Carnikavas pagastā atradās Carnikavas pamatskolā, kas būtiski apgrūtināja mācību procesu, jo 20 pedagogiem bija pieejamas tikai piecas klases un nācās saskarties arī ar citiem izaicinājumiem.

Ņemot vērā, ka Mākslu skolai ir nepieciešama atbilstoša mācību un darba vide, tās pārcelšanās uz Garo ielu 20  veikta, lai nodrošinātu pilnvērtīgu mācību procesu mākslu jomās, realizētu radošās ieceres un izaugsmi.

Uz Garo ielu 20 plāno pārcelties arī vairāki medicīnas pakalpojumu sniedzēji, par ko iedzīvotājus informēsim atsevišķi, tiklīdz būs parakstīti līgumi un saņemti visi nepieciešamie atzinumi, lai pakalpojumu sniedzēji savu darbību jaunajās telpās varētu uzsākt.