Jaunumi novadā Iedzīvotāju aptauja

Kā ziņojām iepriekš, konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” Ādaži ieguva balvu kā ģimenei draudzīgākā pašvaldība Rīgas plānošanas reģionā. Rīgas plānošanas reģionā ietilpst divas pilsētas – Rīga un Jūrmala, kā arī 28 novadi. Konkursā Ādažu novads ieguva naudas balvu 12 500 eiro apmērā, kas jāizmanto ģimenei ar bērniem draudzīgu vietu labiekārtošanā vai jaunu vietu radīšanā. Aptaujā Ādažu iedzīvotājus aicinājām balsot par vienu no diviem iespējamiem projektiem, kurus īstenot par konkursā iegūto naudas balvu – “Dzīvo Sapņu dārza” vai “Vējupes pludmales” labiekārtošanu. Balsot par vienu no projektiem bija iespējams 3 veidos: izgriežot, aizpildot un iemetot domes pasta kastē aptaujas anketu pašvaldības informatīvajā izdevumā “Ādažu Vēstis”, balsojot elektroniski tīmekļvietnē www.adazi.lv vai aizpildot aptaujas anketu google forms, kas bija pieejama gan pašvaldības tīmekļvietnē, gan sociālajā tīklā Facebook. Visas aptaujas atbildes tika summētas. Kopā aptaujā piedalījās 1006 dalībnieki: 43 aptaujas anketas (27 anketas par “Dzīvo Sapņu dārzs” un 16 anketas par “Vējupes pludmale”), kas izgrieztas no izdevuma “Ādažu Vēstis”, Google aptaujas formā – 733 balsis (371 balss par “Dzīvo Sapņu dārzs” un 362 balsis par “Vējupes pludmale”), savukārt tīmekļvietnes www.adazi.lv aptaujā nobalsoja 230 dalībnieki (108 balsis par “Dzīvo Sapņu dārzs” un 122 balsis par “Vējupes pludmale”). Par “Dzīvo Sapņu dārzs labiekārtošanu” kopā nobalsoja 506 aptaujas dalībnieki, savukārt par “Vējupes pludmales labiekārtošanu” – 500 dalībnieki. Aptaujas rezultāti bija ļoti līdzīgi, kas apliecināja, ka iedzīvotājiem būtiski ir abi projekti, tieši tāpēc jau pavisam drīz sāksim labiekārtot Dzīvo Sapņu dārzu, kā arī Vējupes peldvietai piegulošajā teritorijā tiks veikti labiekārtojuma elementu papildinājumi vēl šajā sezonā.